Raport 998. Dziecko zatrzasnęło matkę na balkonie

W trakcie minionej służby strażacy z PSP Racibórz odnotowali trzy zdarzenia. Dwa z nich miały miejsce w Raciborzu, jedno w Kuźni Raciborskiej. Sprawdź szczegóły interwencji.
O godzinie 8.58 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o kobiecie uwięzionej na balkonie jednego z bloków przy ulicy Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP, w tym drabinę mechaniczną oraz jeden zastęp miejscowych ochotników. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania potwierdzono zgłoszenie. Strażackie działania polegały na wykręceniu zamka w drzwiach. Pomógł w tym obecny na miejscu ślusarz. Po wejściu do mieszkania otwarto drzwi balkonowe wybawiając kobietę z opresji. Sprawcą całego zamieszania było jej kilkunastomiesięczne dziecko, które dość niefortunnie zatrzasnęło drzwi balkonowe. W zdarzeniu tym obyło się bez osób poszkodowanych i strat materialnych.
Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 19.34 w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Opawskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu próby samobójczej. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że drzwi do mieszkania są już otwarte, a w lokalu znajduje się patrol policji. Dalsze strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
Ostatnie wtorkowe zdarzenie miało miejsce w budynku wielorodzinnym przy raciborskim Rynku o godzinie 21.25. Ze zgłoszenia wynikało, że w piwnicy oraz na klatce schodowej panuje mocne zadymienie. Jego przyczyną był pożar, który powstał w wyniki zaprószenia ognia przez osobę bezdomną przebywającą w piwnicy budynku. Osoba ta została ewakuowana na zewnątrz, po czym odmówiła pomocy medycznej. Dalsze strażackie działania polegały na ugaszeniu palących się materiałów oraz oddymieniu pomieszczeń w budynku. Dokonano także kontroli atmosfery pod kątem obecności niebezpiecznych substancji.
Środowa służba raciborskich strażaków rozpoczęła się natomiast od zgłoszenia z ulicy Pomnikowej, które wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 8.42. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Reymonta. Ich zadaniem było dokonanie pomiaru CO w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym.

![Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774100986p3201058-.jpg)






![Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177425810955-926939-2-.jpg)
![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)



![Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774124422gre05441-.jpg)
![Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774087406dsc-5256-.jpg)





![Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774250829dsc05363-.jpg)






![R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774099429dsc-0026-.jpg)













![Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774254308dsc-0029-.jpg)

![Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774097620dsc-0037-.jpg)






Komentarze (0)
Dodaj komentarz