Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 marca 202115:37

Pierwsze dni obowiązywania nowych obostrzeń na południowej granicy

Pierwsze dni obowiązywania nowych obostrzeń na południowej granicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Od 27 lutego obowiązują nowe zasady dla osób podróżujących do Polski z Republiki Czeskiej oraz Republiki Słowackiej. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie - czytajcie raport Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

W związku z obowiązującymi w Polsce nowymi obostrzeniami dotyczącymi m. in. osób przekraczających granicę Rzeczypospolitej Polskiej z Czechami oraz Słowacją funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej przystąpili do intensywnych działań ukierunkowanych na weryfikację przestrzegania tych obostrzeń przez podróżnych. Czynności o charakterze sanitarnym mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 realizowane są przez funkcjonariuszy z Placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i Opolu przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy ŚlOSG w Raciborzu oraz PSG w Katowicach-Pyrzowicach.

Kontrole sanitarne osób przemieszczających się przez granicę państwową prowadzone są w sposób wyrywkowy. W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze SG zweryfikowali 1 714 osób przekraczających granicę z Czech i Słowacji w rejonie służbowej odpowiedzialności Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Wśród tych osób, 235 nie posiadało negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 bądź nie było osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, albo też nie znajdowało się w kategorii osób zwolnionych z obowiązkowej kwarantanny.

Autor: ŚOSG, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 maja 202613:21

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Powiat:

Temat podniósł radny powiatowy Krzysztof Bajerski (Lepszy Powiat). Wody Polskie potwierdziły, że wciąż obowiązują zalecenia ograniczające funkcjonowania obiektu.

opr. red., fot. arch. portalu/Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia5 maja 202612:45

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Raport z działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Raciborskiego w roku 1911 (Bericht über die Tätigkeit des Verbandes der Freiwilligen Feuerwehr des Lankreises Ratibor im Jahre 1911) - ciekawy dokument z raciborskiego archiwum, przytoczony z okazji wspomnienia św. Floriana przez dh. Brunona Stojera z OSP Pietrowice Wielkie.

opr. Brunon Stojer, fot. arch. WiAi WAW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.