Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 lutego 202114:44

Czytam sobie. Pierwsza klasa! Akcja czytelnicza w bibliotece w Markowicach

Czytam sobie. Pierwsza klasa! Akcja czytelnicza w bibliotece w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Filia Publiczno-Szkolna nr 10 w Markowicach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu prowadzi akcję czytelniczą „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” dla pierwszoklasistów zaprzyjaźnionego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Markowicach.

Ogólnopolska akcja inspirowana jest serią książek "Czytam sobie", które ułatwiają dzieciom naukę samodzielnego czytania. Jej celem jest również rozwijanie u dzieci umiejętności opowiadania, zainteresowania wiedzą z wielu tematów, a także rozwijanie zdolności plastycznych.

Seria „Czytam sobie” zawiera trzypoziomowy program wspierania nauki czytania, a jej największy atut to różnorodność tematyczna. Są tu szalone opowieści przygodowe i książki z przepisami na domowe ciastka, prawdziwe historie i legendy, postaci znane dzieciom z popkultury i biografie znanych osób. Od Batmana, przez Roberta Lewandowskiego po Ignacego Paderewskiego. Dzieci, które dużo czytają samodzielnie, lepiej radzą sobie z nauką, mają bogatsze słownictwo i chętniej biorą udział w dyskusji niż ich nieczytający rówieśnicy. Są też bardziej empatyczne i łatwiej nawiązują relacje.

Przeprowadzono już zajęcia na tematy „Dobry pies”, „Planety Mikołaja Kopernika” oraz „Robert Lewandowski i piłka nożna”, a już niedługo odbędą się kolejne ciekawe spotkania z książką.

Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali karty Młodego Czytelnika, na których przyklejają nalepki otrzymane za wypożyczane książki. Po każdym przeprowadzonym działaniu czytelniczym w klasie, uczniowie otrzymują także różne gadżety: zakładki do książek, foldery, naklejki, a także plakat na drzwi sali lekcyjnej, który informuje, że biorą udział w programie czytelniczym.

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 listopada 202510:31

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO]

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza  [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 16 listopada, w hali OSiR przy ulicy Łąkowej w Raciborzu rozegrano drugi z serii turniejów Winter Futsal Cup rocznika, organizowanych przez MKS Unię Racibórz. Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć zespołów z rocznika 2016, które stworzyły widowisko pełne emocji, stojące na dobrym poziomie sportowym.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.