Puknijmy się w głowę. Radny Klima nie będzie klękał i przypomina o pandemii

- Jestem zbulwersowany, sytuacją, atmosferą, tym, co tu jest mówione - grzmiał wczoraj, 03.02., na sesji budżetowej radny Piotr Klima.
Przypomniał radnym, że żyjemy w czasie pandemii. - To jest problem podstawowy dla miasta - oświadczył. - Musimy pewne rzeczy podjąć skutecznie sami. Raciborzanie i mieszkańcy powiatu są nadal pozbawieni szpitala. Jak ktoś ma problem natychmiastowy to musi jechać do innego szpitala. To za chwilę będzie trwało już rok - dodał, wspominając o szeregu chorób, których teraz nie ma gdzie leczyć. - To kwestia życia i śmierci - podkreślił. Władza wykonawcza jego zdaniem w zakomitym stooniu przyczyniła się do tego stanu rzeczy, że szpital stał się covidowy z dnia na dzień.
- Ktoś sobie z czegoś kpi - tak skomentował doniesienia o wysokim miejscu szpitala przy Gamowskiej w rankingu. - Ktoś z kogoś tu chce robić idiotę. Na to pozwalamy. Ta władza się nie nadaje na władze - grzmiał.
Skrytykował władze za wydawanie lekką pieniędzy budżetowych, "robienie przedsiębiorców w konia", "układy kolesiowskie" i "głaskanie". Zachowujemy się, jakbyśmy byli odkorowani i żyli na innej planecie - dodał radny.
Wspomniał o sprawie "kopanego". - Żadnego boiska na ten rok, żadnej promocji, turystyki. To wszystko na co nas stać ma iść na zdrowie - zastrzegł. - Powiedzmy po młodzieżowemu, puknijmy się w głowę - dodał radny, krytykując zaangażowanie prezydenta w piłkę nożną, w działania dla zwolenników kopania w piłkę. - Inwestujemy w bankruta - skwitował sprawę Unii Racibórz sp. z o.o., a Dariusza Polowego za jego wyborczą dziesiątkę. To nie jest dziesięć przykazań, a my nie będziemy klękać - oznajmił rajca.
Wystąpienie radnego Piotr Klimy - zobacz wideo, czas od 1:49:20






![160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [ANIMACJA WIDEO] 160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [ANIMACJA WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17873863561142-0001-.jpg)

![Dożynki Gminy Rudnik. Barwny korowód wyruszył z Łubowic do Grzegorzowic [FOTO i WIDEO] Dożynki Gminy Rudnik. Barwny korowód wyruszył z Łubowic do Grzegorzowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787413559dsc-6991-.jpg)



![Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787401694zazwody-.jpg)


![Gmina Rudnik świętuje. Dożynki w Grzegorzowicach na bis! [FOTO i WIDEO] Gmina Rudnik świętuje. Dożynki w Grzegorzowicach na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787418905dsc-6444-duzy-.jpeg)


![Młodzi strażacy opanowali Bojanów [FOTO i WIDEO] Młodzi strażacy opanowali Bojanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787410834dsc-6791-.jpg)
![Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787404258gre07983-.jpg)



























Komentarze (0)
Dodaj komentarz