Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 lutego 202108:31

Awaryjna zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Rybnickiej

Awaryjna zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Rybnickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. – Wykonawca robót na zadaniu p.n. „Budowa regionalnej drogi Racibórz – Pszczyna na odcinku od włączenia do DK 45 w Gminie Rudnik do granicy miasta na prawach powiatu Rybnik – etap 4 i etap 5 wschodnia obwodnica Raciborza”, informuje o potrzebie wprowadzenia w dniu 03.02.2021 awaryjnego trybu realizacji robót na sieci wodociągowej zlokalizowanej w pasie drogowym ul. Rybnickiej w Raciborzu.

Termin funkcjonowania zgłoszonej awaryjnej organizacji ruchu: 03 - 04.02.2021 (2 dni) z uwzględnieniem zakończenia robót i likwidacji strefy robót po każdej dniówce roboczej. Wykonawca powiadomi Zarządcę drogi o zakończeniu w/w robót awaryjnych.

Istniejący wodociąg koliduje z przebiegiem kanalizacji deszczowej odprowadzającej wodę z terenu budowy ronda zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania Rybnicka /Piaskowa.
Brak możliwości odprowadzenia wody generuje ryzyko nawodnienia i destrukcji w-w konstrukcyjnych pasa drogowego ul. Rybnickiej przylegającego do placu budowy ronda. Lokalna przebudowa kolizyjnego odcinka wodociągu na długości ok. 20 m, pozwoli na odwodnienie terenu i wyeliminowanie ryzyka destrukcji konstrukcji drogi i wyeliminowanie ryzyka zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników drogi. Strefa robót awaryjnych wymaga lokalnego zajęcia pasa jezdni ul. Rybnickiej na kierunku Racibórz -Rybnik.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników drogi i bezkolizyjnego funkcjonowania ruchu pojazdów – zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na czas realizacji robót w trybie awaryjnym. Tymczasowa organizacja ruchu zabezpieczy strefę robót zlokalizowaną w pasie ul. Rybnickiej na kierunku Racibórz-Rybnik z uwzględnieniem wahadłowego ruchu pojazdów sterownego ręcznie przez osoby uprawnione do kierowania ruchem.

Kamera on-line ze skrzyżowania

organizacja_ruchu

 

Autor: UM, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 lipca 202514:13

Spotkanie z bliskimi. Otwarte drzwi Dziennego Domu Pomocy Społecznej [FOTO i WIDEO]

Spotkanie z bliskimi. Otwarte drzwi Dziennego Domu Pomocy Społecznej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 08.07, w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy pl. Wolności odbyło się wydarzenie pod hasłem „Spotkanie z bliskimi”. Inicjatywa połączyła dwa istotne cele – umożliwienie odwiedzin rodzin podopiecznych oraz otwarcie drzwi placówki dla mieszkańców, którzy chcieli bliżej poznać jej codzienną działalność. 

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.