Dobra wiadomość dla Miedoni. Będzie chodnik na Kwiatowej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wkrótce rozstrzygnie przetarg na wykonanie dokumentacji. O inwestycję mocno zabiegają poseł i wiceminister Michał Woś, były wiceprezydent Michał Fita oraz Józef Galli.
„Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej nr 45 w województwie śląskim w miejscowości Racibórz” - 21 stycznia GDDKiA otworzyła oferty na wykonanie dokumentacji dla tego zadania. Wpłynęły dwie. Wkrótce rozstrzygnięcie. Umowa ma być podpisana w marcu. - Realizację robót zaplanowano w 3 i 4 kwartale 2022 roku - powiedział nam Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA. Już w lutym przyszłego roku ma być ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy budowlanej, a do końca maja podpisanie umowy.
- Brak chodnik na Miedoni pokazuje jak byli traktowani mieszkańcy Raciborza przez lata. Stale przejeżdżające tiry i mnóstwo aut osobowych nie były wystarczającym argumentem dla pana Lenka i poprzednich ekip, by zapewnić podstawowe warunki bezpieczeństwa dla mieszkańców, dla dzieci idących do szkoły. Dla nas to oczywiste, że w XXI wieku, nie jest to jakieś szczególne osiągnięcie, ale powinność - jako ludzi troszczących się o nasze miasto. Ten chodnik musi powstać jak najszybciej. I powstanie. Razem z Józefem Galii, mieszkańcem Miedonii i do niedawna radnym miejskim, oraz z Michałem Fitą pilnujemy tematu w Katowicach i Warszawie. Pierwszy poważny krok mamy już za sobą – pieniądze na ten cel już są oraz jest uruchomiony przetarg. Teraz czekamy na wyłonienie wykonawcy - komentuje poseł i wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Sierpień 2020 r. - spotkanie posła i wiceministra Michała Wosia, ministra Andrzeja Adamczyka i ówczesnego wiceprezydenta Michała Fity.











![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775541573662610911-981107267770519-6823888227334550744-n-2-.jpg)

![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Cztery zdarzenia jednego dnia [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Cztery zdarzenia jednego dnia [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775631282668892725-1364323565733187-2211767952481357997-n-2-.jpg)
































![XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble na Stacji Młodych [ZAPROSZENIE] XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble na Stacji Młodych [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1749974362scrabble-18-14-06-2025-r-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz