Archeolodzy będą u nas szukać śladów z czasów paleolitu

Tradycyjnie już obszarem eksploracji będzie gęsto zasiedlone w pradziejach dorzecze Psiny (Cyny) na obszarze gmin Krzanowice oraz Pietrowice Wielkie, gdzie często dochodziło już do cennych odkryć.
- Prace badawcze, od marca do grudnia 2021 r. z przerwą od połowy kwietnia do września, będą prowadzone na obszarze pól uprawnych w ramach archeologicznego projektu poświęconego zagadnieniu zasiedlenia Górnego Śląska przez łowców i zbieraczy w paleolicie. Prowadzący badania zapewniają, iż prace będą prowadzone w terminach niekolidujących z pracami rolnymi i prawidłową wegetacją roślin. Prace polegają na lokalizacji miejsc występowania wyrobów kamiennych. Nie mają charakteru inwazyjnego. Poszukiwaniami objęte zostaną jedynie wyższe partie dolin - podał Uniwersytet Wrocławski.




![Majowy Koncert Muzyki Sakralnej w Raciborzu-Brzeziu [FOTO i WIDEO] Majowy Koncert Muzyki Sakralnej w Raciborzu-Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779046041dsc-4923-.jpg)







![Wielkie święto lokalnego sportu. 90‑lecie LKS Gamów [ZAPOWIEDŹ] Wielkie święto lokalnego sportu. 90‑lecie LKS Gamów [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17790511541000031323-.jpg)





































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany