Na Podwalu nie będzie parkometrów. Prezydent odpowiada radnemu

Sprawa dotyczy dwóch parkingów przy Podwalu, na których radny Marcin Fica widziałby parkometry. Pisaliśmy o tym kilka dni temu. Jest odpowiedź prezydenta Dariusza Polowego.
- W związku z odpowiedzią na petycję mieszkańców Podwale, proponuję włączenie ulicy Podwale do strefy i postawienie parkometrów na parkingu obok urzędu przy straży miejskiej i na parkingu przy kamienicy Podwale 15, lub uznania, że ten blok chociaż adresowo jest przypisany do ulicy Podwale to w związku z głównym dojściem od strony ul. Odrzańskiej jest przypisany do obecnej strefy - napisał radny Marcin Fica do prezydenta.
W rozmowie z nami, wyjaśnia jaki jest cel jego interpelacji. Mieszkańcy bloku przy rondzie (jest tam ortodonta, notariusz, kancelaria prawna) mają wpisaną w adresie ulicę Podwale. Nie mogą przez to wykupić miesięcznego abonamentu na postój w płatnej strefie przy ul. Odrzańskiej.
Włączenie Podwala to płatnej strefy, w tym dwóch parkingów - przy magistracie i w sąsiedztwie Kauflandu, spowoduje, że mieszkańcy bloku przy rondzie będą mieli prawo do abonamentu. - Rozwiązaniem byłoby też umożliwienie mieszkańcom zakupu abonamentu np. poprzez uznanie, że dojście do ich mieszkań znajduje się od strony Odrzańskiej - dodaje radny. Wtedy nie ma konieczności włączenia Podwala do płatnej strefy.
- W sprawie rozszerzenia strefy płatnego parkowania o ulicę Podwale informuję, iż parking przy budynku oznaczonym adresowo numerem 15 znajduje się poza pasem drogowym. Zgodnie z przepisami do strefy mogą być włączone jedynie tereny znajdujące się w pasie drogowym. Parking pod urzędem miasta od strony straży miejskiej podlegać będzie przebudowie w związku z budową windy przy budynku urzędu. W związku z powyższym obecnie nie ma możliwości wprowadzenia ulicy Podwale do strefy płatnego parkowania - odpowiedział prezydent.
Nie ustosunkował się do sprawy mieszkańców bloku przy Podwalu-Odrzańskiej.



![Kąpielisko letnie przy H2Ostróg w Raciborzu – opublikowano CENNIK, pokazano obiekt [WIDEO] Kąpielisko letnie przy H2Ostróg w Raciborzu – opublikowano CENNIK, pokazano obiekt [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17824605421782325712730398198-1362347445808668-3518755095657245390-n-.jpg)













![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)





![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)

![Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377425dsc-4846-.jpg)
![Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782410342dsc-0833-.jpg)























Komentarze (0)
Dodaj komentarz