Czytelnik pyta, co z ruchem na ulicy Zamkowej

Wielu kierowców jedzie tu w dwóch kierunkach, nie zważając na oznakowanie przy zamku i browarze. - Co dalej? - pyta Czytelnik.
Na Zamkowej - jak się dowiadujemy - obowiązują dotychczasowe zasady ruchu, a więc nie można z niej wyjechać na wysokości Mechanika na nowe rondo. Oznakowanie jest prawidłowe. Docelowo jednak, zgodnie z zapowiedziami, Zamkowa będzie ulicą dwukierunkową. Jak informuje nas wiceprezydent Dominik Konieczny, trwają procedury dotyczące zmiany organizacji ruchu, które muszą zostać zatwierdzone przez powiatową komisję bezpieczeństwa. Mieszkańcy zostaną poinformowani o wejściu w życie zmian.
- Nowy projekt organizacji ruchu dla ul. Zamkowej jest w trakcie opracowania. Zgodnie z nim ulica Zamkowa od ul. Morawskiej do ul. Armii krajowej będzie w całości ulicą dwukierunkową. Zmiany organizacji ruchu zaczną obowiązywać jeszcze w grudniu - podał nam oficjalnie popołudniem rzecznik Urzędu Miasta.
Czytelnicy wskazują jednak, że przy wjeździe z ronda nie ma znaku droga jednokierunkowa, co ichg zdaniem oznacza, że na wysokości Mechanika jazda w dwóch kierunkach jest dozwolona.


![Ostatnie pożegnanie śp. Ryszarda Mularczyka na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Ryszarda Mularczyka na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784827405bez-nazwy-107-.jpg)








































![Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1740338832dsc-6247-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz