Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 listopada 202008:47

Rozporządzenie: od soboty otwarte sklepy i usługi w galeriach i parkach handlowych

Rozporządzenie: od soboty otwarte sklepy i usługi w galeriach i parkach handlowych  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało w czwartek Rozporządzenie Rady Ministrów, przewidujące m.in. przywrócenie od soboty funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w reżimie sanitarnym. Regulacja zaczyna obowiązywać w sobotę. 

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zakazuje do dnia 27 grudnia działalności dyskotek i klubów nocnych lub udostępniania miejsca do tańczenia w miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych.

Zakazuje się działalności basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, z wyłączeniem działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz przeznaczonych dla sportowców. Zakazuje się też działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej. Działalność wesołych miasteczek i parków rozrywek jest zakazana. W przypadku hoteli działalność jest zawieszona, z wyjątkiem gości przebywających w podróży służbowej, sportowców, personelu medycznego oraz pacjentów i ich opiekunów.

Stoki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego mogą być otwarte. W sklepach i placówkach handlowych, a także pocztowych do 100 m kw. powierzchni obowiązuje limit 1 osoba na 10 m kw. W sklepach i placówkach usługowych powyżej 100 m kw. limit to 1 osoba na 15 m kw. Utrzymane zostają godziny dla seniorów między 10 a 12.

Utrzymano nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. (PAP)

Autor: wkr/ je/, fot. StockSnap/pixabay.com, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 listopada 202519:01

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO]

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Po latach oczekiwań, nieporozumień i prób blokowania inwestycji w poprzedniej kadencji samorządu, Racibórz wreszcie doczekał się nowoczesnego lodowiska. W piątek, 8 listopada, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zamkowej odbyło się oficjalne otwarcie Lodowiska Piastor – obiektu, który ma stać się jedną z głównych atrakcji rekreacyjnych miasta.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.