Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 listopada 202010:41

Czechy: ponad 15,7 tys. nowych przypadków koronawirusa, 223 zgony

Czechy: ponad 15,7 tys. nowych przypadków koronawirusa, 223 zgony  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

W środę w Czechach przybyło 15 729 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, najwięcej od początku epidemii. Rośnie także liczba hospitalizowanych – wynika z opublikowanych we wtorek danych ministerstwa zdrowia. 

W poprzednich dniach tempo przyrostu nowych przypadków infekcji w Czechach malało. Dane ze środy świadczą o odwrotnym trendzie. Aktualnie w kraju jest 174 820 zakażonych. Łącznie od 1 marca pozytywne testy miało 378 700. Dotychczasowy rekord dziennego wzrostu zakażeń - z 27 października - był o 67 niższy.

Z ostatnich danych resortu zdrowia wynika, że w szpitalach jest 8278 pacjentów z Covid-19. W ciężkim stanie jest 1244 z nich. Według zaktualizowanych danych dotyczących wtorku w Czechach zanotowano 223 zgony. To najwyższa dzienna liczba zmarłych. Łącznie zmarły 4133 zakażone osoby.

W kraju obowiązuje stan wyjątkowy i nadzwyczajne ograniczenia, związane z wychodzeniem z domów oraz działalnością placówek handlowych. Zamknięte są szkoły, restauracje, część placówek handlowych i usługowych. Premier Andrej Babisz zapowiadał w środę, że gabinet jeszcze w tym tygodniu chce przedyskutować termin ponownego otwarcie szkół i sklepów.


Autor: Z Pragi Piotr Górecki (PAP) ptg/ mal/, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 czerwca 202520:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W wyższych ligach rozegrano ostatnie mecze bieżącego sezonu. Emocji nie brakowało także w rozgrywkach niższych klas Podokręgu Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Nasz Racibórz 30.05.2025
29 maja 202517:46

Nasz Racibórz 30.05.2025

Nasz Racibórz 23.05.2025
22 maja 202518:47

Nasz Racibórz 23.05.2025

Nasz Racibórz 16.05.2025
15 maja 202521:18

Nasz Racibórz 16.05.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.