Mobilna Szkoła. Racibórz idzie w ślad za Warszawą i Krakowem

Mobilna Szkoła wspiera działania pedagogów ulicy. To nowy projekt Stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Racibórz jest piątym miastem w Polsce po Warszawie, Krakowie, Bytomiu i Gliwicach - które pracuje z Mobilną Szkołą.
Szkoła Mobilna jest narzędziem edukacyjnym do pracy z dziećmi i młodzieżą na podwórkach o wielu zastosowaniach. To zarówno tablice edukacyjne i rekreacyjne przy użyciu których młodzi raciborzanie doskonalą swoje umiejętności z takich przedmiotów jak matematyka, język polski, czy wiedza o społeczeństwie; jak i gry, i zabawy dzięki którym młodzi uczą się szanowac prawa innych, poznawać emocje własne i innych dzieci, uczą się empatii. W Raciborzu Mobilną Szkołę prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny "Pomocna Dłoń". To nowe narzędzie pracy w rękach pedagogów ulicy, którzy od lat prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą w terenie.
- Starania o pozyskanie mobilnej szkoły rozpoczęliśmy 4 lata temu. Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku organizacja przekazująca to narzędzie MOBILESCHOOL.ORG wysłała przedstawiciela do Stowarzyszenia Pomocna Dłoń. Sytuacja ta miała miejsce 2 lata temu. Przedstawicielka Grantodawcy prowadziła szkolenie, dokonała przeglądu zasobów Stowarzyszenia oraz oceny czy podołamy w pracy z tym narzędziem. Po pozytywnej weryfikacji ze strony MOBILESCHOOL.ORG nastąpiło przekazanie Mobilnej Szkoły połączone z kilkunastodniowymi warsztatami dla kadry Stowarzyszenia w zakresie pracy z mobilną szkołą. Pracę w terenie na dobre rozpoczniemy wiosną. Ale już teraz po kilku warsztatowych dniach mogę powiedzieć, że nasza mobilna szkoła na podwórkach robi furorę. Taka reakcja i zainteresowanie naszych podopiecznych to dla nas prawdziwy powód do radości. - relacjonuje Adam Reszka ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny "Pomocna Dłoń".
Projekt pracy z Mobilną Szkołą dofinansowany jest przez Miasto Racibórz.






![Pierwsze efekty rewitalizacji raciborskiego Rynku. Odsłonięto teren wokół Kolumny Maryjnej [FOTO] Pierwsze efekty rewitalizacji raciborskiego Rynku. Odsłonięto teren wokół Kolumny Maryjnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17872252641787224425dsc01676-.jpg)



![Włoskie smaki wróciły do Raciborza. Delikatesy Oliwa i Wino w nowym miejscu [FOTO i WIDEO] Włoskie smaki wróciły do Raciborza. Delikatesy Oliwa i Wino w nowym miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787238815dsc-6729-.jpg)






![Nowe mini-zoo w Lesie Obora coraz bliżej. Otwarcie dla zwiedzających dopiero w przyszłym roku [FOTO i WIDEO] Nowe mini-zoo w Lesie Obora coraz bliżej. Otwarcie dla zwiedzających dopiero w przyszłym roku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787207849dsc-6507-.jpg)

![Herbicydy w Raciborzu. Czy miejskie tereny można odchwaszczać inaczej? [LIST DO REDAKCJI] Herbicydy w Raciborzu. Czy miejskie tereny można odchwaszczać inaczej? [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787121914image0-.jpg)



![Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai [ZAPROSZENIE] Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787139521piotr-rojek-fot-j-kobylnik-.jpg)


























Komentarze (0)
Dodaj komentarz