Klub bez pieniędzy. Prezydent w Studziennej

Brak pieniędzy w kasie miejscowego LKS-u, niedogrzana hala i kilka innych problemów poruszono wczoraj, 6 października, na spotkaniu prezydenta Dariusza Polowego z mieszkańcami tej dzielnicy.
Spotkanie zdominował temat finansowania miejscowego klubu, mającego na utrzymaniu nie tylko boisko, ale i halę ze ścianką wspinaczkową. W tym roku sportowcy mają mniejszą dotację, a przez to kłopot ze sfinansowaniem swojej działności i utrzymaniem infrastruktury, choć w innych dzielnicach takie obiekty są pod opieką szkół. Żale wylano, ale ukojenia nie było. Prezydent wyjaśniał, że rok jest inny pod kątem finansowania nie tylko z powodu epidemii, ale i innej wizji decydowania o tym, kto i ile ma dostać. Konkretów nie było, za to wskazanie, że temat powinien być poruszony na spotkaniu działaczy z uwzględnieniem funkcjonowania nowej miejskiej spółki - Unii Racibórz. Społeczników ze Studziennej to nie zadowoliło.
Kolejne tematy to remont ul. Myśliwskiej (problem zgłaszany od lat, a wciąż brak decyzji); oświetlenie w rejonie ul. Henryka Pobożnego; zarośnięte rowy przez co woda dostaje się na posesje; kontrola zbiorników retencyjnych; przejście dla pieszych na DK 45 (propozycja świateł takich jak w Łubowicach i Bieńkowicach); kanalizacjia na ul. Hulczyńskiej (kilka domów zostało zapomnianych przy remoncie drogi); zbyt mało miejsc parkingowych przy szkole; przyszłość górnego budynku; fatalny stan dachu przedszkola i przyłącze do farmy fotowoltaicznej, która utrudnia życie rolnikom.
Nagranie ze spotkania można odsłuchać pod galerią w pełnej wersji portalu.








![Otwarcie lodowiska Piastor w Raciborzu – weekend pełen atrakcji na tafli [CENNIK] Otwarcie lodowiska Piastor w Raciborzu – weekend pełen atrakcji na tafli [CENNIK] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762173840zrzut-ekranu-2025-11-3-o-13-43-43-.png)

![Tragiczny wypadek w Brzeziu. Staruszka przechodziła na pasach [KOMUNIKAT POLICJI] Tragiczny wypadek w Brzeziu. Staruszka przechodziła na pasach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17623270451762276274img-9365-.jpg)














![Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO] Kolejarz z Chałupek rozjechał Nędzę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762158760bw-59-of-172-.jpg)
![Geneaologia i sentymentalny spacer po Ratibor. Detektywi historii – nowy cykl spotkań w Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Geneaologia i sentymentalny spacer po Ratibor. Detektywi historii – nowy cykl spotkań w Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762160224zrzut-ekranu-2025-11-3-o-09-53-20-.png)



![Remontada w Górkach Śląskich. Rezerwy Zameczku odwróciły losy meczu [FOTO] Remontada w Górkach Śląskich. Rezerwy Zameczku odwróciły losy meczu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762183611lw-14-of-110-.jpg)



























Komentarze (0)
Dodaj komentarz