O krok od tragedii! Pieszy na Odrostradzie [WIDEO]
![O krok od tragedii! Pieszy na Odrostradzie [WIDEO] O krok od tragedii! Pieszy na Odrostradzie [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](img/archiwum-mini.jpg)
Szanowna redakcjo, piszę do państwa z takim tematem, gdyż głośno jest ostatnimi czasy o "Odrostradzie", szczególnie o potrąceniu dziewczyn z Ekonomika, choć ten temat nie podlega dyskusji. Przeczytajcie koniecznie opis sytuacji z wideo!
Natomiast mnie - jako kierowcę, nurtuje i PRZERAŻA stale jeden problem, który, niestety, przejeżdżając tamtędy codziennie zauważam. Nagle pojawiający się piesi, na dosłownie każdym odcinku tej drogi, w miejscach, gdzie nikt by się ich nie spodziewał. Poczynając od przelatujących przez drogę jak kuropatwy, po bujających w obłokach - odłączonych od rzeczywistości młodych luzaków (przykład video poniżej), Z CO NAJGORSZE - TELEFONAMI W DŁONIACH I ZAPATRZONYMI CZĘSTO W EKRAN...Jednak to zazwyczaj na kierowców wylewa się gorycz w komentarzach, często zapewne osób, które nawet nie prowadziły nigdy nawet samochodu.
Proszę spojrzeć na poniższe video: Jest rano, ruch spory, ludzie jadą do pracy. Widoczność kierowcy? Oślepiające słońce + cień w ktòrym chłopak przechodzi. Młody chłopak, kaptur na głowie (który ogranicza mu zapewne widoczność), nie spogląda nawet na boki, przechodzi i tak w bardzo niebezpiecznym i niedozwolonym miejscu, jakże pewnie i luzacko...brakuje aż słów.
Film bez dźwięku - hamuje, naciskam klakson raz, drugi...zero reakcji, nawet spojrzenia w którąkolwiek ze stron - co się dzieje... Zakładam, że słuchawki w uszach w takim wypadku. Za mną i obok auta, na przeciwnych pasach również auta...A chłopak lawiruje pomiędzy... Mam wrażenie że chłopakowi wydawało się, że gra w grę i wystarczy uruchomić na nowo zapis gry.
Nie byłoby to tak poruszające, gdyby był to jeden, dwa przypadki które widzę raz na jakiś czas. Ale ten kto sporo czasu spędza w trasie, wie że taki widok jest standardem dziś. Czy my naprawdę musimy prosić się o śmierć? Pamiętajmy o tym, że prawo które zdecydowanie nastawione jest na ochronę pieszego i wiele osób się tym kwapi "mAm pierwszeństwo", niestety nijak się ma do spotkania auto - człowiek. Musimy mieć wszyscy otwarte oczy- kierowcy i piesi i mieć więcej empatii względem siebie.














![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)

![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)



![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)



![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)


![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)















![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)






Komentarze (0)
Dodaj komentarz