Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 września 202012:44

Prezydent Raciborza będzie się szkolił w Akademii Miast Przyszłości

Prezydent Raciborza będzie się szkolił w Akademii Miast Przyszłości  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Prezydent Dariusz Polowy weźmie udział w innowacyjnym programie Polskiego Fundusz Rozwoju. 

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zakwalifikował się do udziału w innowacyjnym programie Polskiego Funduszu Rozwoju - Akademia Miast Przyszłości. To inicjatywa wspierająca samorządy w czasie kryzysu. Program Akademii przystosowany jest do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i do nowej rzeczywistości polskich samorządów, w których pandemia wymogła potrzebę zmiany dotychczasowych planów.

W ramach akademii prezydent Raciborza razem z sześćdziesięcioma innymi samorządowcami zostanie objęty profesjonalnym programem warsztatów, które mają przygotować uczestników do tworzenia miasta otwartego na nowe rozwiązania, odpornego na kryzysy i gotowego sprostać nowym wyzwaniom, które tak wyraźnie ukazała wszystkim pandemia Covid-19. Do udziału programie Fundusz zapraszał samorządowców z konkretnymi projektami lub pomysłami, nad którym pracują ich urzędy.

Uczestnicy akademii będą mogli zainspirować się najciekawszymi praktykami z całego świata dobranymi przez ekspertów tak, aby pasowały do możliwości i potrzeb średniej wielkości polskich miast. Ważnym tematem Akademii będzie także partnerstwo publiczno-prywatne, inwestowanie w spółki zależne czy efektywne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych. Uczestnicy poznają najnowsze rozwiązania finansowe i prawne, które pozwolą zwiększyć wpływy do budżetu – na przykład zwiększając efektywność poboru opłat.

W procesie rekrutacyjnym wzięło udział ponad 70 samorządów ze wszystkich województw. Miasto Racibórz zakwalifikowało się do drugiej edycji Akademii Miast Przyszłości, która zaplanowana jest na styczeń przyszłego roku.

Autor: UM, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202523:58

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN]

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W miniony weekend nie można było narzekać na brak sportowych emocji. Zapewnili je piłkarze halowi podczas IV weekendu z futsalem, siatkarze KS Racibórz oraz zawodnicy Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Sprawdź, jak poradziły sobie poszczególne ekipy. W galerii zdjęcia z niedzielnych potyczek w Halowej Lidze Piłki Nożnej.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202513:53

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO]

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotnie popołudnie (20.12) rozegrano ostatni w 2025 roku mecz ligowy z udziałem siatkarzy KS Racibórz. Gospodarze zmierzyli się z zespołem KS Volley Miasteczko Śląskie. Spotkanie od pierwszych piłek dostarczyło licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji i zakończyło się pięciosetową przeprawą.

Oskar Tomeczek
Reklama
Sport21 grudnia 202513:36

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO]

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 20 grudnia, w hali OSiR Racibórz rozegrano kolejną edycję Winter Futsal Cup, turnieju halowego skierowanego do najmłodszych adeptów piłki nożnej. Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2014, a zawody miały międzynarodowy charakter. Na parkiecie zaprezentowały się drużyny z Polski oraz Republiki Czeskiej, dostarczając wielu sportowych emocji zarówno uczestnikom, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.