Rafał Hetman o reportażach. Spotkanie online w bibliotece [WIDEO]
![Rafał Hetman o reportażach. Spotkanie online w bibliotece [WIDEO] Rafał Hetman o reportażach. Spotkanie online w bibliotece [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](img/archiwum-mini.jpg)
Specjalista od literatury faktu, przede wszystkim reportaży – Rafał Hetman, był kolejnym gościem online raciborskiej biblioteki w ramach programu „Kultura w sieci”. Jakie książki polecał bloger? Zobacz nagranie spotkania na fanpage’u biblioteki oraz kanale na YouTube.
Rafał Hetman w przeglądzie reportaży przygotowanym specjalnie dla czytelników raciborskiej biblioteki skupił się na seriach najlepszych polskich wydawnictw. Na liście znalazły się m.in. reportaże z Białorusi „Ojczyzna dobrej jakości” Stowarzyszenia Reporterów Rekolektyw, zdobywca tegorocznej Nagrody Kapuścińskiego – książka „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany” Katarzyny Kobylarczyk, wstrząsające „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota” Pawła Piotra Reszki i „27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko czy opowieść o Wołowcu - „Pusty las” Moniki Sznajderman. Ciekawą pozycją dla wszystkich fanów Mariusza Szczygła będzie książka „Czechy. Instrukcja obsługi”, w której wybitny czeski pisarz Jiří Gruša pokazuje naszych sąsiadów z nieco innej perspektywy.
A po które z najnowszych pozycji warto sięgnąć? Rafał Hetman zachwalał m.in. „Polskę przydrożną” Piotra Mareckiego, biografię Brunona Schulza autorstwa Anny Kaszuby-Dębskiej, zbiór reportaży o Rosji „Przyszło nam tu żyć” Jeleny Kostiuczenko czy opowieść o tragedii w szwedzkim ZOO pt. „Dobry wilk”.
Przypomnijmy, projekt „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika” zakłada realizację działań kulturalnych on-line. W czerwcu odbyły się spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke, Anną Dziewit-Meller i Jackiem Hugo-Baderem a w lipcu koncert Kuby Blokesza. Wszystkie nagrania są dostępne na kanale biblioteki na YouTube.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
![Zdjęcie w galerii na portalu naszraciborz.pl: Rafał Hetman o reportażach. Spotkanie online w bibliotece [WIDEO] wiadomości z regionu](galleries/36325/1599726819hetman-.jpg)
![Zdjęcie w galerii na portalu naszraciborz.pl: Rafał Hetman o reportażach. Spotkanie online w bibliotece [WIDEO] wiadomości z regionu](galleries/36325/1599726826p1240839-.jpg)
![Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763845867dsc-1019-.jpg)




![Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763806974bez-nazwy-167-.jpg)





![Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763848759bez-nazwy-23-.jpg)
![Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763898067photo-59-of-131-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany