Dzielnicowi z Krzyżanowic opowiadali dzieciom o ich bezpieczeństwie

W ubiegłym tygodniu dwaj krzyżanowiccy dzielnicowi wspólnie z raciborskim profilaktykiem zawitali do uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojnowicach oraz do Szkoły Podstawowej w Zabełkowie.
Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie na drodze. Przede wszystkim zwrócili uwagę na to aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej. To wszystko po to, by dzieciom już teraz uświadomić jak ważne jest prawidłowe zachowanie na drodze. A kiedy ktoś starszy daje im złe przykłady muszą być asertywne i same potrafić ocenić co jest dobre, a co złe.
Policjanci uczyli dzieci również tego jak prawidłowo powinny podróżować i na jakie zachowania rodziców muszą zwracać uwagę. Dzieci wiedzą już, że nie tylko oni podróżując w fotelikach muszą mieć zapięte pasy. Mama i tata również muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa. Wśród cennych informacji jakie dzieciom przekazali dzielnicowi nie zabrakło informacji dotyczących znajomości i wykorzystania numerów alarmowych. Ponadto stróże prawa omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zabawy na placu zabaw i jak zachować się podczas kontaktu z nieznajomym, który np. zaczepia dziecko. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo pociech.


















![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)

![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)

![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)


![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)
![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)







![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)













![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany