Szkoła dla Rodziców

Jak się okazuje, nie tylko dzieci mogą czegoś nauczyć się w szkole. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna proponuje rodzicom "poszukującym sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi w różnym wieku" udział w warsztatach "Szkoła dla Rodziców".
- Ideą "Szkoły dla Rodziców" jest nauka lepszego porozumiewania się i kształtowania więzi z dzieckiem, opartych na wzajemnym szacunku, a także wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą - informują organizatorzy.
W programie cyklu spotkań znalazły się takie tematy, jak: świadomość własnych celów wychowania, poznanie i rozumienie świata uczuć własnych oraz dziecka, nauka umiejętności rozmawiania o uczuciach, umiejętność stawiania jasnych granic i wymagań, zachęcanie dzieci do współpracy, wspólne rozwiązywanie konfliktów, poszukiwanie lepszych niż kara sposobów uczenia dziecka samodyscypliny, wspieranie samodzielności dzieci, uwalnianie dzieci od grania ról, wzmacnianie w dzieciach poczucia własnej wartości.
Warsztaty poprowadzą rekomendowani przez CMPPP w Warszawie pracownicy poradni. Będzie to 10 trzygodzinnych spotkań w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu, przy ul. Jana 14. - Dokładny termin rozpoczęcia zajęć oraz godziny i terminy następnych spotkań zostaną ustalone po zebraniu grupy - wyjaśniają organizatorzy.
Osoby zainteresowane mogą zapisywać się telefonicznie, dzwoniąc do sekretariatu poradni, tel. 32 415 35 47. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
(JaGA)
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany