Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 lipca 202011:01

MSZ pomoże regionowi w poszukiwaniu inwestorów

MSZ pomoże regionowi w poszukiwaniu inwestorów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Województwo Śląskie jako pierwsze podpisało porozumienie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych dotyczące promocji terenów inwestycyjnych. To szansa na zagospodarowanie zwłaszcza terenów poprzemysłowych po dawnych zakładach pracy. W ich miejsce pojawią zupełnie nowe podmioty. Podpisy pod porozumieniem złożyli: marszałek województwa Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz pochodzący z Raciborza wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński (na zdj. w środku). 

- Jesteśmy w stałym kontakcie z inwestorami niemal z całego świata, zaś porozumienie umożliwi wsparcie regionu pod względem poszukiwania chętnych do inwestycji właśnie tutaj. Nie przypadkiem akurat z Województwem Śląskim porozumienie zostało zawarto jako z pierwszym. W Śląskim tkwi ogromny potencjał oparty na wiedzy, doświadczeniu i doskonale wykształconych kadrach - ocenia wiceminister Paweł Jabłoński.

- Zwłaszcza dla terenów poprzemysłowych, których w naszym regionie nie brakuje, to szansa na drugie życie. W miejsce dawnych zakładów, pojawią się zupełnie nowe podmioty, których znakiem rozpoznawczym są nowoczesne technologie - akcentuje wicemarszałek Wojciech Kałuża.

W regionie działa Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, będące jednym z referatów Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Jest certyfikowanym partnerem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A., głównym jego zadaniem jest dostarczanie zainteresowanym inwestorom zagranicznym informacji gospodarczych o regionie oraz promocja ofert inwestycyjnych gmin i powiatów województwa śląskiego. Porozumienie zawarte z MSZ umożliwi również wsparcie działań Województwa Śląskiego w ramach obsługi inwestorów zagranicznych zainteresowanych podjęciem działalności w naszym regionie.

- To bardzo ważny moment dla naszego regionu. Porozumienie otwiera szerokie możliwości w kontekście promowania Województwa Śląskiego we współpracy z innymi instytucjami, w szczególności agencji wsparcia eksportu, izb gospodarczych, przemysłowych i handlowych. Te działania będą podejmowane zarówno przez ministerstwo, jak i przez podległe mu placówki dyplomatyczne i konsularne. Śląskie wciąż jest regionem, który bardzo mocno utożsamiany jest z przemysłem, choć wielu podmiotów z nim związanych już nie ma. Zostają jednak tereny, bardzo atrakcyjna przestrzeń, która może zostać w atrakcyjny sposób zagospodarowana. Jednym z takich miejsc jest Walcownia Rur Jedność w Siemianowicach Śląskich. Teren po tym zakładzie może zostać z powodzeniem na nowo wykorzystany – podsumowuje marszałek województwa, Jakub Chełstowski.

Autor: slaskie.pl, fot.Patryk Pyrlik/UMWS, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W nadchodzący weekend nie zabraknie sportowych emocji w regionie, zarówno na boiskach jak i na parkietach hal sportowych. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. arch. portalu/Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202517:21

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO]

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W hali sportowej OSiR Racibórz przy ul. Łąkowej rozegrano 15 listopada pierwszy z cyklu turniejów Winter Futsal Cup. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów – pięć z Polski oraz jeden z Republiki Czeskiej. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każda drużyna mogła sprawdzić swoje możliwości w bezpośredniej rywalizacji ze wszystkimi pozostałymi uczestnikami.

(greh)
Reklama
Aktualności15 listopada 202511:56

Dwa wokalne sukcesy Wiktorii Dziuby

Dwa wokalne sukcesy Wiktorii Dziuby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202522:42

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO]

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotę, 15 listopada w Górkach Śląskich rozegrano derbowy mecz C klasy grupy III pomiędzy miejscowym LKS-em a drużyną LKS Zgoda Zawada Książęca. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie kibiców obu klubów, którzy licznie pojawili się przy boisku i od pierwszych minut podkręcali atmosferę głośnym dopingiem oraz oprawą pirotechniczną. Sam mecz również dostarczył wielu emocji, choć jednostronny wynik końcowy rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, kto był tego dnia lepszy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.