Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 czerwca 202008:56

Müller: nie ma planów przywrócenia obostrzeń w związku z epidemią

Müller: nie ma planów przywrócenia obostrzeń w związku z epidemią  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Rząd nie ma planów przywrócenia obostrzeń w związku z epidemią, kluczem jest zapewnienie opieki zarażonym - mówił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że nie ma w tej chwili jeszcze rekomendacji MZ do PKW ws. głosowania wyłącznie korespondencyjnego w niektórych częściach Polski. 

Pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy rząd planuje przywrócenie obostrzeń epidemicznych w związku z niepokojącymi doniesieniami z niektórych części kraju - chodzi o Śląsk i Łódź, gdzie pojawiają się nowe "ogniska imprezowe" epidemii - Müller zapewnił, że "w tej chwili takich planów nie ma". "Pamiętajmy o tym, że kluczem w walce z epidemią jest to, czy w przypadku osób zarażonych możemy podjąć odpowiednią opiekę wobec tych osób, (...) czy jest odpowiednia liczba łóżek zakaźnych oraz respiratorów, jeżeli chodzi o te cięższe przypadki. I na tę chwilę liczba respiratorów oraz liczba łóżek zakaźnych jest na wystarczającym poziomie, sięga poziomu 80-90 procent" - zapewnił.

Zdaniem Müllera "sytuacja pod tym kątem jest bezpieczna". "Nawet jeżeli pojawią się nowe zakażenia, to przede wszystkim bardzo szybko są identyfikowane te osoby i poddawane albo kwarantannie, albo izolacji, a te, które potrzebują, poddawane są dodatkowej opiece medycznej" - powiedział. Pytany, czy może jednak potrzebne jest "wezwanie do obywateli, żeby nie czuć się zbyt pewnie", Müller podkreślił, że zwłaszcza w miejscach, w których przebywają osoby z różnych stron kraju konieczne jest zachowanie przede wszystkim higieny, w tym zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcja miejsc w restauracjach.

Na pytanie, czy brane jest pod uwagę wprowadzenie wyłącznie głosowania korespondencyjnego w niektórych częściach Polski ze względu na panująca tam sytuację epidemiczną, rzecznik rządu odparł, że "w tej chwili nie ma jeszcze takiej rekomendacji".

"Jest jeszcze jakiś czas, kilkanaście dni do wyborów, w związku z tym tę sytuację należy oceniać na kilka dni przed wyborami, tak, aby można było przygotować odpowiednio pakiet wyborczy. (...) Natomiast w tej chwili jeszcze rekomendacji takiej do PKW, (...) minister zdrowia nie przedstawił".(PAP) 

Autor: Mieczysław Rudy rud/ godl/PAP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 sierpnia 202622:09

Dwie minuty, które ustawiły mecz. Gamów z udanym początkiem sezonu [FOTO]

Dwie minuty, które ustawiły mecz. Gamów z udanym początkiem sezonu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W pierwszej kolejce rozgrywek A klasy Podokręgu Racibórz doszło do starcia dwóch zespołów, które przed sezonem miały swoje ambicje. LKS Owsiszcze podejmował u siebie spadkowicza z klasy okręgowej – LKS Gamów. Spotkanie rozpoczęło się od symbolicznej chwili ciszy, którą uczczono pamięć zmarłego byłego prezesa gospodarzy, Józefa Irzika.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport16 sierpnia 202620:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport16 sierpnia 202619:04

Unia II rozbiła Ocice. Po przerwie gospodarze nie dali rywalom szans [FOTO]

Unia II rozbiła Ocice. Po przerwie gospodarze nie dali rywalom szans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielne popołudnie na boisku przy ul. Srebrnej 12 rozegrano derbowe spotkanie B klasy pomiędzy rezerwami Unii Racibórz a LKS-em Ocice. Oba zespoły przystępowały do rywalizacji z dużymi ambicjami. W poprzednim sezonie zarówno Unia II, jak i Ocice należały do czołowych ekip swoich rozgrywek. Rezerwy Unii wywalczyły awans z C klasy, natomiast LKS Ocice dotarł do baraży o promocję, w których musiał uznać wyższość Naprzodu Krzyżkowice.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport17 sierpnia 202610:51

Zawada Książęca udanie rozpoczęła sezon. Beniaminek pokonał Kuźnię [FOTO]

Zawada Książęca udanie rozpoczęła sezon. Beniaminek pokonał Kuźnię [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

LKS „Zgoda” Zawada Książęca udanie rozpoczęła swój pierwszy sezon w klasie B. W niedzielnym spotkaniu, 16 sierpnia beniaminek podejmował na własnym boisku KS Stal Kuźnia Raciborska. Choć przez długi czas mecz był wyrównany i brakowało w nim klarownych sytuacji, gospodarze okazali się skuteczniejsi i w końcówce przypieczętowali zwycięstwo.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202608:59

Strażacy interweniowali cztery razy. Weekendowy raport 998

Strażacy interweniowali cztery razy. Weekendowy raport 998 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. OSP KSRG Krzanowice
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.08.2026
14 sierpnia 202608:43

Nasz Racibórz 14.08.2026

Nasz Racibórz 07.08.2026
6 sierpnia 202620:53

Nasz Racibórz 07.08.2026

Nasz Racibórz 31.07.2026
30 lipca 202618:15

Nasz Racibórz 31.07.2026

Nasz Racibórz 24.07.2026
24 lipca 202611:18

Nasz Racibórz 24.07.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.