Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 czerwca 202021:35

Blisko dwa tysiące ozdrowieńców na Śląsku

Blisko dwa tysiące ozdrowieńców na Śląsku  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Wieczorny raport przynosi informację o 26 nowych ujawnionych zakażeniach na Śląsku. Mamy już 1939 ozdrowieńców. 

Mamy 178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
łódzkiego (57),
mazowieckiego (47),
dolnośląskiego (30),
śląskiego (26),
małopolskiego (6),
podlaskiego (5),
świętokrzyskiego (3),
pomorskiego (2),
wielkopolskiego (1),
opolskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K Wrocław, 78-M Radom, 71-K, 89-M, 84-K, 92-M Warszawa, 57-K Gliwice, 64-M Racibórz, 75-K Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 24 165/1 074 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje resort zdrowia.

Komunikat ŚPWIS z dnia 1.06.2020 r. godz. 17:30 dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w woj. śląskim - koronawirus SARS-CoV-2

- liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 9 686 / 9 942
- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 341 / 335
- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 11 097 / 11 225
- liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w woj. śląskim - 2 669
- liczba próbek zbadanych w woj. śląskim łącznie – 83 874
- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 8 448 / 8 422
- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 1 939 / 1 873
- liczba zgonów / ostatni raport – 211 / 208

Odnotowano kolejne 3 zgony; zmarli: 57 - letnia kobieta z Chorzowa w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, 64 - letni mężczyzna z Piekar Śląskich w Szpitalu w Raciborzu oraz 75 - letnia kobieta z Bytomia w Szpitalu Nr 1 w Bytomiu

26 nowych zakażeń: Zakażenia wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców: młodej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, mieszkanki Siemianowic Śląskich w sile wieku, mieszkanki powiatu wodzisławskiego w sile wieku, 4 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 59, najmłodszy 6 lat), 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (dziecko i starsza kobieta), starszego mieszkańca Piekar Śląskich, 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (starsza kobieta i młody mężczyzna), 2 mieszkańców Żor w sile wieku, młodego mieszkańców Mikołowa, młodej mieszkanki Tychów, mieszkańca Katowic w sile wieku, starszego mieszkańca Orzesza, 2 mieszkańców powiatu gliwickiego w średnim wieku oraz 3 pracowników kopalni Zofiówka. 66 kolejnych mieszkańców wyleczyło się z Covid-19. Tylko jeden wymagał opieki szpitalnej, pozostali w dobrym stanie dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem sanepidu. Najstarszy wyleczony ma 93 lata – to mieszkanka Bytomia, najmłodsi mają po 7 lat – to mieszkańcy Bytomia i Zabrza. W sumie mamy już 1939 wyleczonych.

Autor: opr. w, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 sierpnia 202517:59

33. rocznica wielkiego pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej – hołd dla bohaterów [FOTO i WIDEO]

33. rocznica wielkiego pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej – hołd dla bohaterów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W 33. rocznicę tragicznego pożaru lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w Kuźni Raciborskiej odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary tego dramatycznego wydarzenia. W miejscu, gdzie życie stracili mł. kpt. Andrzej Kaczyna i druh Andrzej Malinowski, spotkali się przedstawiciele władz, strażacy i leśnicy, by oddać cześć poległym w walce z żywiołem.

fot. Oskar Tomeczek, wideo RTK
Aktualności27 sierpnia 202517:12

Wypłata czternastych emerytur już wkrótce

Wypłata czternastych emerytur już wkrótce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport27 sierpnia 202523:19

Puchar Polski: Udany rewanż Syryni za porażkę w lidze [FOTO]

Puchar Polski: Udany rewanż Syryni za porażkę w lidze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Losy piłkarskich rywalizacji bywają nieprzewidywalne. Jeszcze niedawno LKS Gamów i Naprzód 32 Syrynia zmierzyły się w spotkaniu ligowym, które pewnie wygrał beniaminek, a już 27 sierpnia stanęły naprzeciw siebie ponownie – tym razem w meczu pucharowym. Choć często mówi się, że historia lubi się powtarzać, środowy pojedynek pokazał, że nie zawsze tak musi być.

(greh)
Reklama
Strony Partnerskie27 sierpnia 202519:54

Jaki żyrandol wybrać do kuchni?

Lumiesta - Żyrandole do salonu
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.