Jest nadzieja dla pracowników transgranicznych

Premier Mateusz Morawiecki: zobowiążę wojewodów, by wypracowali rozwiązanie dla pracowników transgranicznych
Zobowiążę wojewodów, by w trybie pilnym postarali się wypracować jakieś rozwiązanie dla pracowników transgranicznych, żeby to zarobkowanie za granicą było możliwe bez konieczności kwarantanny, ale z koniecznością izolacji - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Premier odpowiadał we wtorek na Facebooku na pytania internautów. Na pytanie, co ze zniesieniem obowiązkowej kwarantanny dla pracowników transgranicznych Morawiecki odparł, że rząd pochyla się nad tą sprawą. "Bedę starał się znaleźć jakiś złoty środek, ale proszę mi wierzyć, że dostawaliśmy wiele maili, petycji, telefonów i wręcz gróźb ze strony różnych grup mieszkańców i starostów, a także burmistrzów i wójtów, którzy bardzo się bali tego, że ten ruch przygraniczny będzie w sposób bez przeszkód dozwolony" - powiedział premier.
"Dlatego raz jeszcze zobowiążę wojewodów, żeby w trybie pilnym postarali się wypracować jakieś kolejne rozwiązanie dla osób takich jak pani, takich jak państwo, żeby to zarobkowanie za granicą było możliwe bez konieczności kwarantanny, ale z koniecznością izolacji do takiego stopnia, żeby pozostali mieszkańcy czuli się też zaopiekowani" - oświadczył szef rządu. Premier zwrócił uwagę, "że na przykład w województwie lubuskim między innymi, dzięki tym przepisom, dzisiaj jest jeden z najniższych wskaźników zakażeń".
Zgodnie z rozporządzeniem rządu do 26 kwietnia, z możliwością przedłużenia, pozostaje obowiązkowa kwarantanna dla osób przekraczających granicę z Polską. (PAP)


![Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176859580117685952154j0a8699-.jpg)
![Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768594488bez-nazwy-50-.jpg)
![Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768602821dsc-2301-.jpg)
![Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176868805217686753924j0a9896-.jpg)
![Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768599501dsc-7699-298-.jpg)

![X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768648302dsc-0207-.jpg)



![Przerwy w dostawie prądu w powiecie raciborskim [KOMUNIKAT] Przerwy w dostawie prądu w powiecie raciborskim [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1737275325tauron-dystrybucja-2-.jpg)

![Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768690933dsc-7813-.jpg)






![Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768558478img-5314-.jpg)





























Komentarze (0)
Dodaj komentarz