Policjanci apelują do seniorów. Oszuści na policjanta znów aktywni

Oszuści działający metodą "na wypadek", "policjanta" po raz kolejny stali się aktywni. Próbowali oszukać seniorów z powiatu raciborskiego, dzwoniąc na numery telefonów stacjonarnych. Raciborscy policjanci, mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców po raz kolejny przypominają i przedstawiają porady pozwalające uniknąć utraty pieniędzy.
Co robić, by nie stać się ofiarą oszustów?
Przede wszystkim należy zachować ostrożność. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto przedstawia się jako członek naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie należy podejmować żadnych pochopnych działań. Pamiętać należy w szczególności o tym, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach przez telefon. Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie, czy o przelanie ich na konto.
W momencie, gdy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta, natychmiast zakończmy rozmowę telefoniczą. Nie wdawajmy się w niepotrzebną dyskusję z oszustem. Jeśli nie wiemy jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś bliskiemu. Dodatkowo, nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie. Warto także zadzwonić do rodziny i zapytać, czy osoba, która prosiła nas o pomoc rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie miał nam za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów!
Policjanci zwracają się z apelem, zwłaszcza do osób młodych. Informujcie waszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzcie im, jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośba o pożyczenie większej ilości pieniędzy. Zwróćcie także uwagę osobom starszym, o których wiecie, że mieszkają samotnie.

![Święcenie pokarmów wielkanocnych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] Święcenie pokarmów wielkanocnych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775301966img-8259-.jpg)








![Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484860dsc-1567-.jpg)
![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary, wypadki i działania pomocowe [RAPORT] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary, wypadki i działania pomocowe [RAPORT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775377393659797022-122128211637079676-1335921159859743119-n-.jpg)




![Piłkarska Wielka Sobota [WYNIKI i TABELE] Piłkarska Wielka Sobota [WYNIKI i TABELE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775338280fussball-.jpg)
![Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775477982-dsc0874-.jpg)




![Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484986dsc-1660-.jpg)


























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany