Duże ognisko koronawirusa w wodzisławskim szpitalu

Po dodatnim wyniku badań próbki pobranej od ponad 80-letniego pacjenta z Raciborza, przyszły kolejne, tym razem od ponad 30 osób personelu, w tym lekarzy. Również są dodatnie. Liczba osób zakażonych w województwie śląskim wzrosła do ponad 400.
Przypomnijmy, wczoraj wyszło na jaw, że pacjent przywieziony z Raciborza, wcześniej leczony na chirurgii w szpitalu przy Gamowskiej, ma COViD-19. Mężczyzna przebywał w wodzisławskiej lecznicy dwa tygodnie. Teraz znów jest hospitalizowany w raciborskim szpitalu.
Dziś wyszło, że koronawirusa ma ponad 30 osób personelu wodzisławskiego szpitala, w tym także lekarze. Niektórzy już przed wynikiem badań zauważyli u siebie symptomy choroby. Wieczorem otrzymali wynik badań.
Śląski Urząd Wojewódzki potwierdza zakażenie ponad 30 osób. Oddział poddano kwarantannie. Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób doszło do transmisji koronawirusa. Szpital w Wodzisławiu Śląskim od lutego zawiesił odwiedziny chorych.
Najnowsze dane z godz. 20.00 mówią o 403 chorych w województwie śląskim, 12 zgonach i siedmiu ozdrowieniach.
Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim
- liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej– 3 377
- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 205
- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 7 467
- liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 313
- liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 4 506
- liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni - 403
- liczba nowych zakażeń - 54
- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) - 7
- liczba zgonów - 12
W dniu 2.04.2020 r. odnotowano 2 zgony w woj. śląskim, zmarł mężczyzna w wieku 59 lat z powiatu lublinieckiego oraz mieszkanka Rudy Śląskiej w wieku 64 lat.

![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)

![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)
![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)
![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)






![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)

















![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz