Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 marca 202009:34

Duży przyrost chorych na Śląsku. Dwie osoby na OIT w Raciborzu

Duży przyrost chorych na Śląsku. Dwie osoby na OIT w Raciborzu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

- Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - donosi ministerstwo zdrowia. 

Niedzielny poranek przynosi złe informacje. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego - donosi resort zdrowia. - Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące - czytamy w komunikacie. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Liczba chorych w województwie śląskim wzrosła do 187 (3 zgony), na sąsiedniej Opolszczyźnie do 43.

W szpitalu w Raciborzu (stan na niedzielny poranek) przebywa: 21 chorych na oddziale wewnętrznym, sześciu na pulmonologii, dwóch na intensywnej terapii. Dziesięciu pacjentów na oddziale zakaźnym czeka na wynik testu.

W całym województwie śląskim kwarantanną objęto 3463 osób, hospitalizowanych jest 123 osób, pod nadzorem przebywa 7793 osób.

Opis przypadków:

W średnim stanie w częstochowskim szpitalu jest starsza kobieta, która zakaziła się po kontakcie z osoba chorą. W izolacji domowej z kolei przebywa kobieta w sile wieku, u której także wystąpiły objawy zakażenia – obie mieszkanki powiatu częstochowskiego uczestniczyły w spotkaniu towarzyskim.

W tyskim szpitalu hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku z powiatu cieszyńskiego, który zakaził się od osoby chorej.

W kwarantannie domowej po kontakcie z zakażona osobą był mężczyzna w sile wieku, kiedy wystąpiły objawy koronawirusa. Decyzją lekarza chorób zakaźnych pozostanie w izolacji domowej pod ścisłym nadzorem sanepidu w Bytomiu.

Nasilające się objawy zakażenia groźnym wirusem wystąpiły u mężczyzny w sile wieku z powiatu gliwickiego, który dwa tygodnie temu powrócił z Hiszpanii. Mieszkaniec pozostaje w izolacji domowej.

Pod nadzorem katowickich służb sanitarnych jest mężczyzna w sile wieku, który przebywał w kwarantannie domowej po powrocie z Anglii. Wystąpiły objawy, a badania pobranych próbek potwierdziły wynik dodatni.
W izolacji domowej, również pod nadzorem sanepidu w Katowicach, przebywa inny mężczyzna w sile wieku. Trwa ustalanie źródła zakażenia.

W ciężkim stanie w szpitalu jest kobieta z powiatu tarnogórskiego, hospitalizowana w szpitalu w Blachowni. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Po kontakcie z osobą chorą w izolacji domowej, z wyraźnymi objawami Covid-19, przebywa kobieta z powiatu kłobuckiego.

Po powrocie z zagranicy w kwarantannie przebywał młody mężczyzna z powiatu bielskiego, gdy wystąpiły objawy zakażenia. Badania wykazały obecność wirusa w jego organizmie.

W dobrym stanie jest młoda kobieta, także mieszkanka powiatu bielskiego, która zakaziła się przez kontakt z osobą chorą.

Od osoby ze swojego najbliższego otoczenia zakaziła się kobieta w sile wieku, która jest izolacji domowej.

9 osób z powiatu cieszyńskiego przebywa w izolacji w swoich domach, w dobrym stanie zdrowia – wszyscy zakazili się w miejscu pracy.

W szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Autor: opr. waw, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 listopada 202519:54

LKS Gamów bez trenera

LKS Gamów bez trenera - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot, arch. portalu
Aktualności24 listopada 202514:17

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO]

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

24 listopada 2025 roku w Urban Labie w Raciborzu odbyła się uroczysta ceremonia w ramach obchodów Dni Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas wydarzenia uhonorowano lokalnych krwiodawców, wręczając im odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, przyznawane przez Ministra Zdrowia.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport23 listopada 202514:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. W ostatnich dniach nie brakowało sportowych emocji. Te planowane były także na niedzielę, jednakże ze względu na warunki atmosferyczne zaplanowane na dziś, 23.11. mecze w klasie okręgowej oraz A i B klasie Podokręgu Racibórz zostały odwołane. Sprawdź wyniki spotkań, które udało się rozegrać.

(greh), fot. pixabay.com/zoellnerwillich
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 listopada 202520:24

Ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod policjantów

Ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod policjantów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Racibórz
Aktualności23 listopada 202512:42

Energia, inwestycje, wyzwania - demografia kluczowa dla przyszłości Raciborza

Energia, inwestycje, wyzwania - demografia kluczowa dla przyszłości Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Ciepło, prąd, gaz i przyszłość raciborskiego przemysłu – te tematy zdominowały XVII posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, które wyjątkowo odbyło się w piątek 21 listopada. Radni dyskutowali o aktualizacji planu zaopatrzenia miasta w energię, inwestycjach w oświatę oraz stanie lokalnego przemysłu.

(greh)
Reklama
Sport23 listopada 202513:01

Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO]

Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 22 listopada, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano trzecią edycję turnieju Winter Futsal Cup, organizowanego przez MKS Unię Racibórz. W zawodach wzięło udział sześć zespołów z rocznika 2015, które stworzyły widowisko pełne sportowych emocji i zaangażowania.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.