Uczniowie z Grzegorzowic zaprosili Czechów na wspólne szusowanie

Dwudziestoosobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach, razem z tak samo liczną grupą uczniów z Základní škola Kobeřice, wyjechała w dniach od 18 do 21 lutego w czeskie góry Jeseniki, gdzie na stokach Pradziada przeżyła czterodniową przygodę z nartami.
Młodzież pierwszego dnia ćwiczyła technikę zjazdu w Ośrodku Narciarskim Ovčárna, a w kolejne dni, na stoku Malý Václavák, tuż pod szczytem najwyższego wzniesienia Jeseników, gdzie na wysokości ok. 1490 m n.p.m. w hotelu przy wieży telewizyjnej, były ich miejsca noclegowe. Oprócz codziennych treningów narciarskich pod okiem instruktorów, uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z czeskim ratownikiem górskim na temat zasad bezpieczeństwa w górach, pierwszej pomocy oraz historii powstania instytucji - Horská služba ČR.
Wyjazd miał charakter integracyjny, toteż wieczorami organizowane były wspólne zabawy, przygotowane przez uczniów z Kobeřic i Grzegorzowic, pozwalające się lepiej poznać. Dla wielu była to pierwsza przygoda z nartami, choć jak zapewniają, na pewno nie ostatnia, a każdy mógł nacieszyć się urokami prawdziwej zimy, której u nas w tym roku zapewne już nie zobaczymy.
Wyjazd odbył się w ramach całorocznego projektu współpracy „Razem możemy więcej - Společně dokážeme víc”, realizowanego przez Szkołę Podstawową w Grzegorzowicach we współpracy z Základní škola a mateřská škola Kobeřice.
Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska realizowanego przez euroregion SILESIA









![Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774100986p3201058-.jpg)





![Minister rolnictwa na ziemi raciborskiej. Ogromny potencjał, realne problemy [FOTO i WIDEO] Minister rolnictwa na ziemi raciborskiej. Ogromny potencjał, realne problemy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774016568dsc-1415-.jpg)




![Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO] Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774008354img-20260320-111454-.jpg)
![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)

![Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774124422gre05441-.jpg)

![Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774087406dsc-5256-.jpg)






![R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774099429dsc-0026-.jpg)
















![Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774097620dsc-0037-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany