Czy dojdzie do połączenia młodzieżowym ośrodków wychowawczych?

- Wysyłam do państwa zapytanie, czy może do redakcji doszła jakaś informacja o planowaniu połączenia dwóch Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z Kuźni Raciborskiej i Rud - tej treści korespodencja wpłynęła na naszą skrzynkę.
- Przede wszystkim prosiłbym o pełną dyskrecję. My jako załoga podejrzewany, że dowiemy się o tym fakcie na ostatnim miejscu jako najmniej zainteresowani. Wszyscy w koło milczą, a plotki pojawiają się coraz częściej - pisze autor.
Jak powiedział nam starosta Grzegorz Swoboda, połączenie nie jest obecnie planowane, choć dodał, że w perspektywie dwóch lat. Jak wynika z kolei z naszych informacji od osób, które chcą zachować anonimowość, "temat połączenia MOW-ów funkcjonuje", ale wymaga przedyskutowania z pracownikami obu jednostek oraz Śląskim Urzędem Marszałkowskim. MOW Rudy podlega bowiem powiatowi, MOW Kuźnia Raciborska marszałkowi. Pojawił się pomysł, by temat podjąć w tym lub przyszłym roku.
Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze to placówki resocjalizacyjne, przeznaczone dla chłopców niedostosowanych społecznie w normie intelektualnej.


![Racibórz w 2026 roku spodziewa się ponad 22 mln zł ze sprzedaży mienia gminnego [LISTA OFERT] Racibórz w 2026 roku spodziewa się ponad 22 mln zł ze sprzedaży mienia gminnego [LISTA OFERT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1718734316-dsc1592-easy-resize-com-.jpg)















![Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] Rodzice przeciwni łączeniu dwóch przedszkoli z SP 18 [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1752733214473090246-9220030134685296-7074520657951529944-n-.jpg)
































Komentarze (0)
Dodaj komentarz