Umorzono dochodzenie w sprawie Brzezia

Raciborska Prokuratura Rejonowa umorzyła dochodzenie w sprawie dwóch działaczy LKS Brzezie, podejrzewanych o poświadczenie nieprawdy w rozliczeniach z Urzędem Miasta. Śledczy nie dopatrzyli się w ich działaniach przestępstwa. Jeden z nich to radny miejski.
O sprawie powiadomiła Prokuraturę Rejonową komisja rewizyjna Rady Miasta, która badała sprawozdania finansowe klubów. W przypadku LKS Brzezie ustalono, że klub przedłożył do rozliczenia dwukrotnie te same faktury do dwóch programów - propagowanie życia bez nałogów oraz rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej. Zarzuty postawiono prezesowi klubu oraz wiceprezesowi Marianowi Gawliczkowi, radnemu miejskiemu. Dochodzenie, pod nadzorem Prokuratury, prowadził Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej KPP Racibórz. Szło o 2 tys. zł, które klub, jako wadliwie rozliczone, musiał zwrócić.
W uzasadnieniu do umorzenia dochodzenia napisano, że działanie działaczy LKS-u, choć nazwano je nieprawidłowościami, nie było zamierzone i nie miało na celu wyłudzenie dotacji, a to właśnie umyślność jest warunkiem, by oskarżyć ich z art. 271 par. 1 kk (poświadczenie nieprawdy). Nie stwierdzono również przywłaszczeń przez działaczy Brzezia publicznych środków. Wszystkie bowiem przekazano na działalność statutową klubu. W toku postępowania ustalono także, że klub dysponuje fakturami dokumentującymi wydatkowanie pieniędzy z miasta, których nie przedstawił do rozliczenia.
(w)


![Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785052299dsc-0479-.jpg)




![Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785099433img-5266-.jpg)


![Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784993854img-0029-.jpg)



![Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1740338832dsc-6247-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany