Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Pokochać to nie sztuka. Sztuką jest wytrwać w tej miłości. Złote gody w Krzanowicach [FOTO i WIDEO]
W restauracji Perła w Krzanowicach odbyła się dziś uroczystość przekazania medali przyznanych przez Prezydenta RP parom z długoletnim pożyciem małżeńskim. Medale jubilatom z gminy Krzanowice przekazali burmistrz Andrzej Strzedulla i kierownik USC Gabriela Augustyn.
Jubileusz 50-lecia małżeństwa świętowało dziś sześć par: Janina i Alfred Fiksiakowie, Maria i Oswald Horakowie, Paulina i Stanisław Kubisiowie, Aniela i Józef Moslerowie, Zofia i Andrzej Orlikowie oraz Sylwia i Henryk Tumulkowie.
Janina i Alfred Fiksiakowie
Poznali się w wiosce w dawnym województwie kieleckim. Chodzili do tej samej szkoły. Na Śląsk przeprowadzili się za pracą. Obecnie mieszkają w Wojnowicach. Pobrali się w czerwcu 1969 roku. Państwo Fiksiakowie doczekali się czwórki dzieci i ośmiorga wnucząt.
Maria i Oswald Horakowie
Pani Maria i pan Oswald znali się już w dzieciństwie, a to za sprawą mieszkania po sąsiedzku. Oboje pochodzą z Pietraszyna, gdzie mieszkają do tej pory. Para pobrała się 18 stycznia 1969 roku. Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci. Ma także czwórkę wnucząt. Jako receptę na długie wspólnie życie para zgodnie odpowiedziała, że najważniejsze jest wspólne zrozumienie i umiejętność wybaczania. Ważne jest także, by nie mieć przed sobą żadnych tajemnic.
Paulina i Stanisław Kubisiowie
Pani Paulina pochodzi z Pietraszyna, z kolei jej małżonek z małej miejscowości w dawnym województwie rzeszowskim. O serce pani Pauliny starał się długo, lecz wytrwale. W końcu po pięciu latach starań para wzięła ślub. Było to 25 stycznia 1969 roku. Jubilaci doczekali się trójki dzieci, mają także trójkę wnucząt. – Gdy pojawia się nieporozumienie, to trzeba wybaczyć. Nie wolno się gniewać – stwierdziła pani Paulina zapytana o receptę na długoletnie pożycie małżeńskie.
Aniela i Józef Moslerowie
Małżeństwo mieszka obecnie w Krzanowicach. Przed ślubem pani Paulina mieszkała w Cyprzanowie, natomiast pan Józef w Krzanowicach. Poznali się na zabawie tanecznej. W stanie narzeczeńskim trwali przez okres pięciu lat. Po ślubie, który odbył się 23 listopada 1969 roku oboje zamieszkali w Krzanowicach. Para doczekała się dwójki dzieci, ma także pięcioro wnucząt. Receptą państwa Moslerów na długie wspólne życie jest wzajemne zrozumienie i umiejętność wybaczania.
Sylwia i Henryk Tumulkowie
Pani Sylwia pochodzi z Bojanowa, natomiast pan Henryk ze Sławikowa w gminie Rudnik. Para poznała się w autobusie PKS. Pan Henryk wracał wtedy z treningu juniorów raciborskiej Unii, z kolei pani Sylwia ze szkoły. Po sześciu miesiącach pełnili rolę drużbów na ślubie kuzynki pana Henryka. Po półtora roku starań w czerwcu 1969 roku para wzięła ślub i zamieszkała w Bojanowie. Państwo Tumulkowie doczekali się jednej córki. Mają także dwójkę wnucząt i jednego prawnuka. – By razem wspólnie dożyć, to trzeba przede wszystkim mieć zdrowie. Jak ono jest, można mieć plany, marzenia. Ważna jest także wyrozumiałość do drugiej osoby – stwierdził pan Henryk zapytany o receptę na wspólne długie życie.
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.
Najczęściej czytane artykuły |
Stanowisko prezydenta w sprawie piłkarskiej spółki Unia Racibórz
Blisko 500 tys. zł z budżetu miasta, z środków na wsparcie działań profilaktycznych oraz działalności sportowej i turystycznej organizacji pozarządowych, wpłynie na konto miejskiej spółki Unia Racibórz. Finansowanie i proces tworzenia spółki, kontrolowanej całkowicie przez ratusz, wciąż bada komisja rewizyjna Rady Miasta. Prezydent wypowiedział się w tym temacie na ostatniej konferencji prasowej [WIDEO].
Więcej »Już nie paszporty, ale unijne certyfikaty szczepień. Do czego posłużą?
Certyfikaty szczepień mogłyby być używane nie tylko do ułatwienia swobodnego podróżowania, ale też innych rzeczy - powiedział we wtorek komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders na posiedzeniu komisji wolności obywatelskich (LIBE) Parlamentu Europejskiego.
Więcej »32-latek wskoczył do Odry. W ostatniej chwili uratowali go policjanci
Policjanci z raciborskiej komendy uratowali 32-letniego mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. To już kolejny raz, gdy raciborscy stróże prawa ratują ludzkie życie.
Więcej »Raciborscy strażacy czekają na nowy wóz
Po serii zakupów nowych pojazdów dla jednostek OSP, przyszedł czas na wymianę ciężkiego wozu w komendzie powiatowej przy Reymonta.
Więcej »Wiceministrowie z Raciborza na osi sporu w Zjednoczonej Prawicy
Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś z Solidarnej Polski vs Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych. Łączy ich rodzinne miasto - Racibórz, szkoła - I LO im. Jana Kasprowicza, wykształcenie prawnicze i aktywność na Twitterze. Różnią poglądy na temat UE i reformy wymiaru sprawiedliwości. Dziś przekonali się o tym widzowie TVN24 oraz słuchacze Rada Dla Ciebie (RDC).
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |