Oszuści z Mali. Nie odbierajcie tych telefonów?

Największą aktywność osiągnęli 5 listopada, ale wciąż nie brak zgłoszeń o tajemniczych numerach zaczynających się od +223. To typowa pułapka kosztowa. Odbiorcy mogą mieć wrażenie, że oddzwaniają pod numer z Warszawy.
#spamcalls.net nawet dziś notuje zgłoszenia o połączeniach z Mali. - Dzwonią i rozłączają się, sugerując przerwanie połączenia. Wiele osób oddzwania. Koszt zwykłego połączenia do Mali to nie są jakieś horrendalne pieniądze. Ale tutaj mamy do czynienia nie ze zwykłymi numerami, ale z numerami o podwyższonych opłatach. Naciągacze stosują jeszcze jedną sprytną sztuczkę. Dzwonią, a następnie uruchamiają sygnał sugerujący przerwanie połączenia, choć w rzeczywistości ono trwa. Jeśli ofiara sama nie rozłączy od razu rozmowy, liczniku stuka. A „nastukać” może od kilkuset do kilku tysięcy złotych - ostrzega branżowy portal Chip.



























![Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780872877photo-164-z-374-.jpg)

![Park Roth pełen dziecięcej energii. IV Festiwal Piosenki i Sportu za nami [FOTO i WIDEO] Park Roth pełen dziecięcej energii. IV Festiwal Piosenki i Sportu za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781038831bez-nazwy-14-.jpg)




















Komentarze (0)
Dodaj komentarz