Pożar w komendzie policji w Raciborzu. Zaginęła policyjna broń

Po pożarze w Komendzie Policji w Raciborzu zgłoszono zaginięcie broni służbowej - dowiedziało się Radio ZET. Broni do dziś nie odnaleziono. Sprawę wyjaśnia prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.
Na początku października doszło w budynku komendy do pożaru serwerowni. Do gaszenia wezwano strażaków. Po pożarze jeden z policjantów zgłosił, że zniknęła jego broń. Przed pożarem był na urlopie. Komendant Powiatowy Policji polecił wszczęcie tzw. czynności wyjaśniających, ale w kierunku odpowiedzialności pechowego policjanta, czyli z założeniem, że funkcjonariusz zgubił pistolet. Policjanci z komendy zastanawiają się, dlaczego nikt nie bierze pod uwagę odpowiedzialności strażaków. Takie założenie oznaczałoby jednak, że broń była źle przechowywana i prowadziło do pytania o odpowiedzialność przełożonych. Więcej [tutaj]






![Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767170393zrzut-ekranu-2025-12-31-o-09-37-51-.jpg)

![Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767181703plac-dlugosza-1-1-.jpg)














![Sylwester bez sceny, za to z klimatem. Nowy Rok przywitany na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] Sylwester bez sceny, za to z klimatem. Nowy Rok przywitany na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767226437gre03728-.jpg)

























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany