Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 października 201908:08

Podwórkowe ABC, czyli jak mieszkańcy sami skutecznie zadbali o swoje otoczenie

Podwórkowe ABC, czyli jak mieszkańcy sami skutecznie zadbali o swoje otoczenie  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

138 tys. zł przeznaczy miasto w ramach budżetu obywatelskiego na realizację projektu ABC podwórkowe. To kwartał zamknięty ulicami: Winną, Bończyka, Stalmacha, Karola Miarki. Zdobył 196 głosów, pokonując w ramach puli dla centrum projekt "Skwer azaliowy raj" dla ul. Długiej oraz bliźniaczy "utwardzony teren manewrowy z drzewami i ławkami". 

- Projekt - jak opisują wnioskodawcy - polega na modernizacji podwórza, poprawie jego funkcjonalności i estetyki oraz podniesieniu bezpieczeństwa. Głównym elementem będzie wykonanie wewnątrz podwórza parkingu z 16 miejscami postojowymi, modernizacja zniszczonego śmietnika, budowa wiaty rowerowej, a także zwiększenie estetyki zieleni. Ulice, które otaczają podwórze, nie posiadają zbyt wielu miejsc parkingowych. Winna i Bończyka są bardzo wąskie i trudno na nich znaleźć wolne miejsca parkingowe, na ul. Karola Miarki w ogóle nie można parkować, a ul. Stalmacha posiada bardzo mało miejsc parkingowych. Z tego powodu wielu mieszkańców parkuje samochody wewnątrz podwórza „na dziko” co powoduje, że jest ono zatłoczone i nieprzejezdne dla pojazdów straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, a także służb komunalnych, które nie są w stanie „przecisnąć się” przez zaparkowane pojazdy. W takiej sytuacji i z uwagi na brak drogi pożarowej podwórze to jest bardzo niebezpieczne dla mieszkańców. Utworzenie miejsc parkingowych udrożni przejazd wewnątrz podwórza i dodatkowo zwolni miejsca parkingowe na ulicach je okalających. Kolejnym elementem projektu będzie odnowienie śmietnika. Obecny stary, kompletnie zniszczony, zaniedbany, niefunkcjonalny, nieestetyczny, dookoła niego walają się śmierdzące śmieci. Ponadto jest zdecydowanie zbyt mały, jak na liczbę mieszkańców tego kwartału, ciągle otwarty i ogólnodostępny także dla osób spoza najbliższej okolicy. Równie istotnym elementem projektu będzie ustawienie nowoczesnej wiaty rowerowej, która pozwoli wielu mieszkańcom swobodnie parkować rowery, bez konieczności częstego wnoszenia i wynoszenia ich do piwnicy czy mieszkania na piętrze. Zarazem w ramach zadania planujemy przeprowadzić prace poprawiające jakość zieleni wewnątrz podwórza. W ramach realizacji zadania zostaną zachowane wszystkie dorosłe drzewa wewnątrz podwórza, a dodatkowo powstaną nowe nasadzenia krzewów, traw i kwiatów, poprawiające estetykę i jakość życia mieszkańców.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 września 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Robert Ambroziewicz
Aktualności11 września 202511:19

Niebezpieczny arsenał w garażu w Tworkowie

Niebezpieczny arsenał w garażu w Tworkowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Aktualności11 września 202516:01

Uber Eats startuje w Raciborzu

Uber Eats startuje w Raciborzu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
mat. prasowy
Aktualności13 września 202510:23

Tak powstaje nowy most na Odrze pod Raciborzem - najnowszy raport z prac

Tak powstaje nowy most na Odrze pod Raciborzem - najnowszy raport z prac - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Powiat:

W sierpniu prace wkroczyły w kolejny etap, którym jest nasuwanie gotowych elementów. Według planu, obiekt będzie oddany do użytku na początku 2027 roku.

red., źródło: ZDW Katowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 września 202516:19

Deszcz nie przegonił modelarzy. Trwa RC AirShow [FOTO i WIDEO]

Deszcz nie przegonił modelarzy. Trwa RC AirShow [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

120 pilotów stawiło się nad Ulgą, by wziąć udział w 18. edycji imprezy, jednej z największych tego typu w kraju. Pierwsi uczestnicy przyjechali już w czwartek. Jednak to weekend wypełniony jest atrakcjami. Impreza relacjonowana jest na żywo, a w naszej krótki relacji zobaczycie m.in. start i lot modelu F15 Krzysztofa Majewskiego z Przemyśla.

(waw)
Reklama
Aktualności13 września 202515:57

Szkoła Podstawowa nr 2 na Płoni świętuje 80 lat. Jubileusz z historią, mszą i festynem

Szkoła Podstawowa nr 2 na Płoni świętuje 80 lat. Jubileusz z historią, mszą i festynem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W 2025 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Noblistów Polskich na raciborskiej Płoni obchodzi wyjątkowy jubileusz – 80 lat istnienia. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę, 13 września, w południe od części oficjalnej w murach placówki, po której uczestnicy wzięli udział w mszy świętej. Świętowanie zakończył festyn rodzinny w farskich ogrodach.

waw
Aktualności13 września 202516:11

Dzień Kultury Niemieckiej w Łubowicach. Zjechali członkowie DFK z całego regionu

Dzień Kultury Niemieckiej w Łubowicach. Zjechali członkowie DFK z całego regionu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W sobotę, 13 września 2025 r., w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach zorganizowano Dzień Kultury Niemieckiej połączony z jubileuszem 35-lecia działalności DFK, organizacji mniejszości niemieckiej w województwe śląskim.

waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.