Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 października 201918:53

Pirotechnik mafii przyczynił się do śmierci saperów z Gliwic?

Pirotechnik mafii przyczynił się do śmierci saperów z Gliwic? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Część pocisków artyleryjskich, które mieli zneutralizować polegli saperzy z Gliwic, miała zdemontowane zapalniki. Były one sklejone taśmą w pakiety i przygotowane do wywiezienia. - Niewykluczone, że zrobił to pracujący na zlecenie gangów świetnie wyszkolony pirotechnik - mówi osoba znająca kulisy sprawy. O sprawie pisze dzisiejsza Gazeta Wyborcza. 

Zdaniem GW, śledczy biorą pod uwagę wersję, że pracujący na zlecenie gangów pirotechnik szukał w kuźniańskim lesie materiałów do produkcji domowych ładunków wybuchowych. Nie wiadomo dlaczego zdemontował zapalniki, zapakował je i nie zabrał od razu. Być może ktoś go spłoszył i chciał wrócić w dogodnym momencie. Już po zdarzeniu w lesie miano znaleźć reklamówkę z ładunkami wybuchowymi. Wezwano do nich pirotechników kontrterrosytów z Katowic. Zostały zdetonowane na miejscu.

Centralne Biuro Śledcze Policji od dawna ma informacje, że grupy przestępcze zaopatrują się w lasach w Kuźni w materiały wybuchowe. Kilka lat temu miano znaleźć kilkadziesiąt pocisków przeciwlotniczych, pocisków do działek przeciwlotniczych, ciężkich pocisków kalibru 150 mm i bomby. Łącznie zawierały 54 kg trotylu. Ujawniono wtedy przekopywanie lasu, a akcja była związana z informacjami, iż jeden z gangów planuje zamach bombowy.

Całość artykułu czytaj [tutaj]

Autor: Gazeta Wyborcza, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202621:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Podczas weekendu kibice nie mogli narzekać na brak sportowych emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Ciekawych momentów nie zabrakło także w Zoo-Mar JP Telebim RLPS oraz w rozgrywkach II ligi śląskiej siatkówki mężczyzn. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202615:05

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO]

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim meczu klasy okręgowej kibice zgromadzeni na stadionie w Nędzy obejrzeli spotkanie pełne walki, emocji i zwrotów akcji. W starciu LKS 1908 Nędza z LKS Silesia Lubomia nie zabrakło ostrych starć, dwóch czerwonych kartek oraz bramek, które ostatecznie przesądziły o zwycięstwie gości.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.