Wiatr we włosach, czyli briefing przy zaporze

Briefing - to słowo w ostatnich tygodniach wyznaczało tempo pracy dziennikarzy oraz polityków, którzy z prędkością światła dyslokowali się w różne miejsca, by stanąć przed kamerami i aparatami.
Jeden z ostatnich przedwyborczych briefingów odbył się dziś przy zaporze głównej zbiornika Racibórz w związku z oficjalnym otwarciem budowli przelewowo-spustowej. Wody Odry płynęły przez nią już we wtorek, a wczoraj wieczorem testowano zasuwy. W grę wchodził bowiem przyjazd premiera Mateusza Morawieckiego. Wszystko musiało więc być dopięte na ostatni guzik.
Ostatecznie premier wybrał przed południem Wielkopolskę (był m.in. w fabryce Amici), w Katowicach pojawił się przed 17.00, a do Raciborza wysłano ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka. Przybyli miejscowi parlamentarzyści i kandydaci do ław poselskich. Byli samorządowcy i szefostwo Wód Polski.
Od soboty cisza wyborcza, w niedzielę głosowanie, a po nim wszystko wróci do normalności. Wybrani zasiądą w ławach poselskich, pozostali będą liczyć na wygraną za cztery lata, a dziennikarze wrócą do zaległych tematów.
W galerii zdjęcia briefingu od kuchni, wykonane przez Daniela Fleszera i Katarzynę Kubik. Jak widać wiceprezydent Michał Fita, zawsze elegancko ubrany i uczesany, dziś musiał się zmierzyć z siłą wiatru. Mamy nadzieję, że nam wybaczy publikację tych kilku niedyskretnych ujęć.


































![Plama na jezdni, złamane drzewo i pożar sadzy. Pracowita wtorkowa służba strażaków [RAPORT 998] Plama na jezdni, złamane drzewo i pożar sadzy. Pracowita wtorkowa służba strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764154886img-20251125-082249-.jpg)








![Wioska Świętego Mikołaja w Stajni Podkowa w Żerdzinach [ZAPROSZENIE] Wioska Świętego Mikołaja w Stajni Podkowa w Żerdzinach [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764343749a5c38738-1dd1-46ad-8e20-ba93f3a441b1-.jpg)


















![Ognisko w Grodzie – podziękowanie dla mieszkańców i wsparcie WOŚP [ZAPROSZENIE] Ognisko w Grodzie – podziękowanie dla mieszkańców i wsparcie WOŚP [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_14889134051435434871img_2128--.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz