Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 września 201911:11

Grupa SPEED działa niedaleko Raciborza

Grupa SPEED działa niedaleko Raciborza  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Nasza komenda nie ma co prawda pojazdu z wideorejestratorem, ale to nie znaczy, że na naszych drogach piraci mogą czuć się bezkarni. Śląska grupa SPEED operuje także daleko od aglomeracji. 

W Rybniku, podobnie jak w innych miastach, działa specjalna grupa "SPEED", zwalczająca niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Policjanci cały czas są aktywni na terenie miasta i powiatu rybnickiego. Tylko od lipca br. mundurowi namierzyli 265 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a 10 piratów drogowych straciło już prawo jazdy. Stróże prawa namierzyli również kierowców, którzy kierowali pomimo zakazów orzeczonych przez sąd. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i rozsądek.

Od lipca br. policjanci z rybnickiej grupy "SPEED" cały czas są aktywni na terenie miasta i powiatu rybnickiego. Do tej pory asp. Artur Wyciszkiewicz wraz z sierż. Grzegorzem Laskowskim skontrolowali ponad 360 pojazdów. Niestety, aż 265 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość na naszych drogach. Okazało się, że na odcinkach drogi, na których obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, aż 10 kierowców poruszało się z prędkością powyżej 100 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie, oprócz utraty uprawnień do kierowania, ukarani zostali także mandatami i punktami karnymi.

Ponadto mundurowi zatrzymali 2 kierujących pod wpływem alkoholu oraz 2 ryzykantów, którzy wsiedli "za kółko" pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez sąd. Stróże prawa zatrzymali także 12 dowodów rejestracyjnych.

Autor: KMP Rybnik , [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Sport31 maja 202612:31

Prezes klubu sędzią w meczu o utrzymanie swego zespołu. Burza po spotkaniu B klasy

Prezes klubu sędzią w meczu o utrzymanie swego zespołu. Burza po spotkaniu B klasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Jedno z najważniejszych spotkań kończącego się sezonu raciborskiej B klasy miało przynieść odpowiedź na pytanie, które z drużyn zrobi krok w stronę utrzymania. Zamiast wyłącznie sportowych emocji po meczu LKS Ruda Kozielska – LKS Wojnowice najwięcej mówi się jednak o obsadzie sędziowskiej i możliwym konflikcie interesów.

(greh), fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport31 maja 202623:53

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sporo emocji, zarówno tych dobrych jak i tych złych towarzyszyło weekendowym meczom piłkarskim rozegranym w regionie. Sprawdź, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Sport31 maja 202623:55

C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO]

C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Pewne mecze mają w sobie „to coś”, jeszcze zanim padnie pierwszy gwizdek - tak właśnie było w niedzielne (31.05.) popołudnie przy ul. Olimpijczyka w Zawadzie, gdzie lider tabeli podejmował wicelidera pierwszej grupy C klasy. 

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.