Po legitymację i świadectwo tylko z rodzicami

W tym roku po legitymacje do szkoły muszą się udać rodzice uczniów pierwszych klas szkół podstawowych oraz tych dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia, a zgubiły lub zniszczyły swoją legitymację. Rodzice pofatygują się do szkoły także na zakończenie roku szkolnego, by odebrać szkolną cenzurkę - informuje Rzeczpospolita.
- Wszystko za sprawą nowego rozporządzenia MEN w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków. Zgodnie z rozporządzeniem szkoła prowadzi imienną ewidencję wydanych świadectw ukończenia szkoły, indeksów, legitymacji szkolnych, e-legitymacji, mLegitymacji oraz zaświadczeń o zawodzie, certyfikatów, dyplomów, zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty i zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego. Ewidencja ta zawiera imię i nazwisko, numer PESEL ucznia albo absolwenta, numer wydanego dokumentu, datę odbioru dokumentu oraz podpis pełnoletniego ucznia lub rodziców niepełnoletniego ucznia albo absolwenta - podaje dziennik "Rz".











![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)









![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)



















![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)








Komentarze (0)
Dodaj komentarz