Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 stycznia 201018:38

Lampy na debili i muszla do lamusa

Lampy na debili i muszla do lamusa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Po fontannach, odnowieniu alejek, stawu i nabrzeża w Parku im. Miasta Roth, w tym roku przyjdzie czas na montaż oświetlenia. Radny Henryk Mainusz polecił prezydentowi zakup "debiloodpornych" opraw. Ten odparł, że testowano już "idiotoodporne", ale nie oparły się wandalom.

– W Parku Zamkowym zostały zamontowane latarnie z nietłukącymi się oprawami. Miały być "idiotoodporne", a i tak zostały zdewastowane. Niestety, Polak potrafi, raciborzanin również – komentował prezydent Lenk na dzisiejszej Komisji Gospodarki Miejskiej.

Wczoraj mówił, że miasto nadal jest otwarte na zagospodarowanie byłych toalet przy stawie, od strony ul. Bema. Jakiś czas temu chętni byli, mieli wizję, ale zanim zabrali się za adaptację obiektu na potrzeby gastronomii, splajtowali.

Prezydenta pytano także, co z muszlą koncertową. Magistrat już dwukrotnie szukał wykonawcy, ale nie znalazł. Obiekt, jak wcześniej planowano, miał być gotowy do 30 listopada. Wczoraj prezydent tłumaczył, że z muszlą na razie się wstrzyma. Dodał żartobliwie, że trzeba ustalić "w którą stronę świata ma być skierowana".

Wspomniane oświetlenie Parku im. Miasta Roth ma kosztować 400 tys. zł. Radni wyrazili obawy, czy wandale nie zniweczą wysiłku finansowego miasta. Zamontowane tu nowe kosze już po kilku dniach zostały zniszczone. Jakkolwiek prezydent nie widzi możliwości kupna "debiloodpornych" opraw, jak sugerował radny Mainusz, to wierzy w siłę monitoringu. Park jest obecnie stale śledzony przez oko kamery, a obraz przekazywany do komendy straży miejskiej.

- Nic im nie umknie - chwalił podwładnych Lenk. – Monitoring świetnie się sprawdza. Strażnicy wychwycili nawet mnie, jak nieprawidłowo zaparkowałem niedaleko dworca PKP, ale zrobiłem to celowo, żeby ich sprawdzić - zakończył.

(k)

Na zdjęciu projekt niedoszłej muszli koncertowej

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.