Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 sierpnia 201914:29

Tak runęło rusztowanie w Wodzisławiu Śląskim. Moment katastrofy w monitoringu [WIDEO]

 Tak runęło rusztowanie w Wodzisławiu Śląskim. Moment katastrofy w monitoringu [WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Śledczy z wodzisławskiej policji wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszej katastrofy budowlanej w centrum miasta. Przy modernizacji pałacu Dietrichsteinów runęło rusztowanie stojące przy frontowej ścianie budynku. W wyniku zawalenia się konstrukcji obrażenia odniosły dwie osoby.

19 sierpnia o godzinie 14.00 dyżurny wodzisławskiej policji odebrał zgłoszenie o tym, że w centrum miasta przy pałacu ślubów runęło rusztowanie i są osoby ranne. Na ulicę Kubsza pojechały wszystkie patrole będące w służbie, które potwierdziły zgłoszenie. Strażacy wyciągali już spod konstrukcji rannych. Jak się okazało, byli nimi dwaj pracownicy firmy remontowej, którzy w chwili zdarzenia znajdowali się na rusztowaniu. 28-latek został przetransportowany śmigłowcem przez pogotowie lotnicze, a lżej ranny 56-latek trafił do wodzisławskiego szpitala. Mężczyznom nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. W wyniku zawalenia się rusztowania uszkodzeniu uległy także trzy samochody zapakowane tuż przed budynkiem.

Na miejscu pracowały wszystkie służby ratownicze. Policjanci do późnych godzin zabezpieczali teren. Śledczy przeprowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora i rzeczoznawcy budowlanego. W czynnościach procesowych brał udział Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Mundurowi zabezpieczyli dokumentację z budowy, przesłuchali świadków zdarzenia oraz kierowników budowy i pracowników, których dodatkowo przebadano alkomatem. Wszyscy byli trzeźwi. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną runięcia rusztowań było zerwanie się gzymsu, którego elementy uszkodziły rusztowania. Po wykonaniu wszystkich czynności, miejsce zdarzenia przekazano inwestorowi, którym jest miasto Wodzisław Śląski.

 

Autor: KPP SWD, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 lutego 202609:42

Pożegnanie Joanny Zientek. Wilanów i Racibórz w żałobie po stracie wybitnej historyczki sztuki

Pożegnanie Joanny Zientek. Wilanów i Racibórz w żałobie po stracie wybitnej historyczki sztuki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., Fot. Maria Gintrowska/Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Reklama
Aktualności25 lutego 202609:06

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza

Potrącenie 78-latka na przejściu dla pieszych przy ul. Opawskiej. Sprawcą 44-letni mieszkaniec Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na ulicy Opawskiej w Raciborzu doszło, 24.02. około godz. 18.00, do potrącenia 78-letniego mężczyzny, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Nasz Racibórz 06.02.2026
5 lutego 202621:01

Nasz Racibórz 06.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.