Bojanowska w Bieńkowicach do remontu

Dziś w starostwie w Raciborzu podpisana została umowa na przebudowę blisko kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Bieńkowicach (ul. Bojanowska). Wartość pozyskanego dofinansowania na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych to 248 750 tys. zł.
W imieniu Województwa Śląskiego umowę podsiała Beata Białowąs członek zarządu oraz Jerzy Motłoch dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich. Powiat raciborski reprezentowali starosta Grzegorz Swoboda oraz Ewa Lewandowska członkini zarządu powiatu. Inwestycja jest realizowana w partnerstwie z gminą Krzyżanowice, której wójt, Grzegorz Utracki, był również obecny w powiecie. Zadanie obejmuje przebudowę fragmentu ulicy Bojanowskiej w Bieńkowicach (DP nr 3531S) o długości 995 mb. Pracę mają ruszyć na koniec września br., a ich szacowana wartość to 574 383,05 zł. Niemal połowę środków pozyskano z województwa, a pozostałą po połowie pokryją powiat i gmina Krzyżanowice.







































































































![Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784104109img-4574-.jpg)


![Raciborska Policja świętowała na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Raciborska Policja świętowała na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784208892dsc-5701-.jpg)












































Komentarze (0)
Dodaj komentarz