Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 kwietnia 201912:15

Vectra z wideorejestratorem zakończyła służbę w raciborskiej drogówce

Vectra z wideorejestratorem zakończyła służbę w raciborskiej drogówce  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Postrach kierowców raciborskich dróg przeszedł na policyjną emeryturę. Pojazd można jeszcze zobaczyć na ulicach, ale nie ma już swojej flagowej broni, czyli wideorejestratora. Wkrótce policja otrzyma nowe BMW. 

Opel służył od 2011 r., jeździł na różnych rejestracjach głównie po DK 45 i trasach wylotowych z miasta, m.in. na Pietrowice Wielkie, przejechał ponad 350 tys. km i niedawno został wycofany ze stanu raciborskiej drogówki. Pozostał we flocie komendy, ale nie jest używany z pierwotnym przeznaczeniem, czyli do rejestrowania kamerą wykroczeń. Policjanci używają go do różnych innych zadań, drogówka np. do kontroli prędkości, ale z użyciem ręcznym radarów.

Wkrótce na stan policji trafi 31 nowych, nieoznakowanych BMW (będzie ich w Polsce łącznie 170). W przetargu na zakup wozów policja postawiła kilka warunków: silnik benzynowy o pojemności minimum 2 l i mocy nie mniejszej niż 180 kW, czyli 241 KM, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w nie więcej niż 7 sekund i prędkość maksymalna nie mniejsza niż 210 km/h oraz napęd na cztery koła. BMW pokonało w przetargu skodę. Auta trafią do służby z początkiem wakacji, niestety, nie do Raciborza.

red.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 grudnia 202513:15

Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO]

Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę, 7 grudnia, Gminne Centrum Kultury w Nędzy zamieniło się w miejsce przepełnione świąteczną atmosferą. Do najmłodszych mieszkańców gminy przybył wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Nie pojawił się jednak sam. Towarzyszyły mu uśmiechnięte Elfy, które od pierwszych chwil wprowadziły dzieci w klimat nadchodzących świąt.

red., fot. Oskar Tomeczek, Maja Walochnik
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 grudnia 202511:21

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO]

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

U sąsiadów. W dniach 5–7 grudnia 2025 roku w Rybniku odbyła się kolejna edycja Jarmarku u Antoniczka — tym razem w nowej odsłonie, przeniesiona bezpośrednio na teren okalający Bazylikę św. Antoniego. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców i gości, oferując połączenie tradycji, świątecznej atmosfery oraz artystycznych i rzemieślniczych akcentów. Zobacz, jak wyglądał jarmark w obiektywie Oskara Tomeczka.

red., fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.