Aktualności17 kwietnia 201914:03

Kuźniański policjant na podium Mistrzostw Polski policji

Kuźniański policjant na podium Mistrzostw Polski policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Kuźniański policjant zdobył dwa medale podczas VII Mistrzostw Policji w Pływaniu Lublin 2019 im. podinsp. Małgorzaty Bigos. Policjant stanął na podium zdobywając III miejsce startując w pływaniu na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym mężczyzn.

Już po raz siódmy KWP w Lublinie była gospodarzem Mistrzostw Policji w Pływaniu. Zawody objęte zostały patronatem Komendanta Głównego Policji, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli policjanci reprezentujący Komendę Główną Policji zdobywając łącznie 35 medali w tym 24 złote.

Tegoroczne, VII Mistrzostwa Policji w Pływaniu kolejny raz odbyły się na pływalni AQUA Lublin. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów pływackich w Polsce. Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc.

W tym roku w zawodach wzięło udział 84 zawodników - policjantów i pracowników Policji. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło reprezentantom KGP, drużyny składającej się z najlepszych zawodników z całej Polski. Łącznie zdobyli 35 medali, w tym 24 złote, 8 srebrnych i 3 brązowe. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Poznaniu z dorobkiem 16 medali, w tym 9 złotych, a trzecie policjanci reprezentujący KWP w Krakowie.

W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące KGP, sztafeta z Lublina zajęła II miejsce. W sztafecie męskiej również nie było zaskoczenia zwyciężyła drużyna reprezentująca KGP. Lubelscy funkcjonariusze zajęli IV miejsce. Również w sztafecie mix I miejsce zajęli policjanci reprezentujący KGP, II miejsce na podium należało do Wrocławia, a III do KWP Lublin.

Autor: KPP Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl