Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 grudnia 201812:07

Ceny paliw w regionie. W Raciborzu różnice sięgają ponad 80 gr. na litrze

Ceny paliw w regionie. W Raciborzu różnice sięgają ponad 80 gr. na litrze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Na światowych giełdach paliw ropa od kilku tygodni tanieje, a polscy kierowcy z niedowierzaniem zerkają na pylony stacji benzynowych, bowiem operatorzy wcale nie są chętni, aby te spadki przełożyć na detaliczne ceny paliw - pisze e-petrol. W Raciborzu trzeba wiedzieć, gdzie tankować. 95-tka w Auchan kosztuje dziś rano 4,17 za litr. W Circle K. na rondzie i na BP przy Reymonta 4,99. Na BP w Rybniku tymczasem jest o 8 gr. taniej.

Kierowcy podróżujący po regionie twierdzą, że tańsze niż w Raciborzu paliwo można nabyć nie tylko w Rybniku, ale i Wodzisławiu Śląskim czy Żorach. Konkurencja jednak dobrze robi, bo najbliższa Auchan stacja Orlenu przy Madagu za 95-tkę żądała dziś rano 4,85 zł. - Przecena na rynku naftowym - jak pisze e-petrol - w ostatnich dniach wyhamowała i w tym tygodniu notowania surowca utrzymują się w okolicach poziomu 60 dolarów. (...) Brak skoordynowanych działań ze strony producentów będzie skutkować dalszym spadkiem notowań surowca. Rosnące systematycznie od 10 tygodni zapasy surowca w USA potwierdzają słabość popytu na produkty naftowe, co przy rekordowo wysokich poziomach wydobycia w USA, Rosji i Arabii Saudyjskiej uwiarygadnia obawy inwestorów o nadpodaż ropy - całość komentarza [tutaj].

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 grudnia 202511:21

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO]

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

U sąsiadów. W dniach 5–7 grudnia 2025 roku w Rybniku odbyła się kolejna edycja Jarmarku u Antoniczka — tym razem w nowej odsłonie, przeniesiona bezpośrednio na teren okalający Bazylikę św. Antoniego. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców i gości, oferując połączenie tradycji, świątecznej atmosfery oraz artystycznych i rzemieślniczych akcentów. Zobacz, jak wyglądał jarmark w obiektywie Oskara Tomeczka.

red., fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.