Dariusz Polowy nowym prezydentem Raciborza. Mirosław Lenk radnym

51-letni Dariusz Polowy, prywatny przedsiębiorca, kandydat zjednoczonej opozycji tworzonej przez jego komitet, PiS, NaM i środowisko Anny Ronin, popierany również przez Michała Fitę i Michała Wosia, wygrał zdecydowanie II turą wyborów prezydenckich w Raciborzu. Zdobył 54,9 proc. głosów (9833). To na razie nieoficjalne wyniki. Jesteśmy w Miejskiej Komisji Wyborczej. Liczenie odbywa się sprawnie. Wkrótce podamy oficjalne wyniki. Mirosław Lenk (8083 głosy) po trzech kadencjach i 12 latach władzy żegna się z urzędem. Zdobył jednak 21 października mandat radnego miejskiego. Na zdjęciu Dariusz Polowy i Michał Fita, dziś w browarze Rynek po zakończeniu głosowania, w oczekiwaniu na wynik wyborów. M. Fita ma objąć urząd wiceprezydenta.































































![Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767181703plac-dlugosza-1-1-.jpg)
![Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767170393zrzut-ekranu-2025-12-31-o-09-37-51-.jpg)
![Sylwester bez sceny, za to z klimatem. Nowy Rok przywitany na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] Sylwester bez sceny, za to z klimatem. Nowy Rok przywitany na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767226437gre03728-.jpg)








































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany