Wojna plakatowa zakończyła raciborską kampanię

Tradycyjne nocne oklejanie słupów ogłoszeniowych zwieńczyło wczoraj kampanię wyborczą do samorządu. O godz. 24.00 sztaby ściągnęły z miasta swoich ludzi. Rozklejono tysiące plakatów, zużyto ogromne ilości kleju i pędzle. Do obstawienia było 39 słupów. Obwieszczeń urzędowych nie widać już od dawna.
Co cztery lata sztaby mocno dbają, by to ich plakaty były widoczne podczas ciszy wyborczej. To je mają widzieć wyborcy idący w niedzielę głosować. Do 24.00 w piątek specjalne patrole niektórych komitetów pilnowały słupów, zazwyczaj czając się w samochodach.
- Byłyśmy obserwowane. Kiedy nakleiłyśmy swoje plakaty, natychmiast za nami pojawili się jacyś chłopcy. Jak się okazało, siedzieli w samochodzie i obserwowali słup - żalą się kandydatki jednego z komitetów, pierwszy raz biorące udział w nocnej akcji. Raciborską wojną plakatową trwającą już od kilkunastu dni są zaskoczone. - To chore, dla każdego powinno być miejsce - dodają. Wczoraj na ulicach Raciborza działali sami kandydaci, członkowie ich rodzin, sympatycy i wynajęte osoby. Obowiązkowe wyposażenie to pędzel, wiaderko z klejem i mała drabinka. Nie było litości - kto na wierzchu ten lepszy. Już kilkanaście dni temu zaklejono urzędowe obwieszczenia i ogłoszenia.
W związku z wyborami do Rady Miasta, Rady Powiatu, Sejmiku Województwa i Prezydenta Miasta w Raciborzu wyznaczono miejsca przeznaczone na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów komitetów wyborczych. Sztaby miały do obstawienia blisko 40 słupów zgodnie z poniższym wykazem. Nie regulowano kto i w jakim miejscu mógł nakleić swój plakat.
1. ul. Króla Stefana Batorego,
2. ul. Kozielska,
3. ul. Głubczycka,
4. ul. Głubczycka – Spółdzielcza,
5. ul. Pastora Franciszka Michejdy – Mariańska,
6. ul. Pawła Stalmacha – Generała Jarosława Dąbrowskiego,
7. ul. Karola Miarki,
8. ul. Juliusza Słowackiego,
9. ul. Pracy,
10. ul. Józefa Chełmońskiego,
11. ul. Ocicka,
12. ul. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego,
13. ul. Katowicka,
14. ul. Warszawska I,
15. ul. Warszawska II,
16. ul. Opawska – Lwowska,
17. ul. Ogrodowa – Opawska,
18. ul. Wojska Polskiego – Browarna,
19. ul. Wojska Polskiego,
20. Plac Jana Długosza,
21. ul. Sejmowa,
22. Plac Dominikański,
23. ul. Bosacka,
24. ul. Rybnicka – Fabryczna,
25. ul. Franciszka Siwonia,
26. ul. Rudzka,
27. ul. Jana Pawła II,
28. ul. Marii Skłodowskiej – Curie,
29. ul. Jeziorowa,
30. Sudół,
31. Studzienna I,
32. Studzienna II,
33. Ocice I,
34. Ocice II,
35. Brzezie I,
36. Brzezie II,
37. Płonia,
38. Miedonia
39. Markowice
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.