CoFITAjm, #Polowy_Dialog i TAK. pod lupą urzędników

AKTUALIZACJA. Komitety Michała Fity, Roberta Myśliwego i Dariusza Polowego dostały z magistratu pisma. Urzędnicy chcą, by zgłaszali wcześniej kiedy i gdzie będą agitować na mieście i jaką powierzchnię zajmą.
- W celu skoordynowania kampanii wyborczej z innymi wydarzeniami na terenie miasta Racibórz uprzejmie informuję, że umieszczanie reklam, banerów lub plakatów wyborczych, jak również stoisk wyborczych (namiot, stolik lub inna forma), wymaga zgłoszenia i uzgodnienia lokalizacji u właściciela lub zarządcy nieruchomości. Powyższe dotyczy w szczególności zajęcia chodników, wydzielonych ciągów pieszych i parkingów. Zgłoszenie powinno zawierać termin zajęcia, określenie dokładnej powierzchni i powierzchni zajęcia. Proszę Państwa o niezwłoczne zgłaszanie planowanych działań w formie pisemnej lub elektronicznie na adres odpowiednich właścicieli lub zarządców terenów - pismo tej treści, podpisane przez Zbigniewa Chmielarza, inspektora w Wydziale Dróg Miejskich Urzędu Miasta Racibórz, trafiło do Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Fity.
Takie same co do treści pismo trafiło również do komitetu Dariusza Polowego, który wraz ze swoimi radnymi odwiedza różne miejsca w mieście, ustawiając swój namiot wyborczy. - Nie traktuję tego jako szykany, lecz sprawę porządkową - mówi nam Polowy. Z rana będzie informował, gdzie się pojawi. - W piśmie przydałaby się podstawa prawna - dodaje.
Najprawdopodobniej coffeebike nie wyjedzie w ten weekend na ulice Raciborza, ale nie ma to związku z pismem z urzędu. Michał Fita nie wie czy odniesie się do otrzymanego pisma.
Pismo otrzymał również komitet TAK. Roberta Myśliwego.
red.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany