Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 września 201811:09

Policja prowadzi śledztwo. Szuka świadków

Policja prowadzi śledztwo. Szuka świadków  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Komisariat Policji w Kuźni Raciborskiej prowadzi śledztwo w sprawie prowadzenia pojazdu mechanicznego przez kierowcę autobusu relacji Kuźnia Raciborska-Rudy-Kuźnia Raciborska linia nr 44. 

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do osób, które:

- w dniu 06 września 2018 roku o godz. 12:20 podróżowały autobusem linią 44 relacji Kuźnia Raciborska – Rudy

oraz

- w dniu 06 września 2018 roku około godz. 15:15 podróżowały autobusem linią 44 relacji Rudy – Kuźnia Raciborska.

O kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy z Komisariatem Policji w Kuźni Raciborskiej ulica Powstańców Śląskich 7. Tel. 32-467 65 12, e-mail: [email protected]

Przypomnijmy, że 8 września Sąd Rejonowy na podstawie zebranych materiałów na wniosek Prokuratora Rejonowego w Raciborzu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 61-latka, kierowcy tego autobusu. Do jego zatrzymania doszło 6 września. Wówczas po godzinie 15.00 dyżurny komendy policji w Raciborzu otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego. Z informacji przekazanych przez zgłaszającą osobę wynikał, że w kierunku Kuźni Raciborskiej jedzie autobus, którego kierujący może być pijany. Skierowany na miejsce policyjny patrol zatrzymał wskazany bus do kontroli w Rudzie Kozielskiej na ulicy Raciborskiej. Mundurowi od razu wyczuli od 61-letniego kierowcy silną woń alkoholu. Jak się okazało, badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto stróże prawa, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych ustalili, że posiada on dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami. Obowiązują one do 2020 i 2022 roku. W autobusie podróżowało siedmioro dzieci, a także dwie dorosłe kobiety. Przewożone dzieci to uczniowie, którzy wracali do domu po skończonych zajęciach w szkole. 61-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kierowcy grozi do 5 lat pobytu w więzieniu.

red.

Autor: KPP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 grudnia 202500:14

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO]

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę 27 grudnia w Rudach odbyło się pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wydarzenie zgromadziło sporą publiczność i połączyło świąteczną atmosferę z charytatywnym celem – wsparciem Daniela Mateji oraz Marcina Kionki.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 grudnia 202521:16

Weekend z HLPN [WYNIKI]

Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O sportowe emocje w trakcie minionego weekendu zadbali piłkarze halowi występujący w Halowej Lidze Piłki Nożnej. W dwa dni rozegrano sześć meczów. Sprawdź ich wyniki i kto strzelił gole.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.