Finał Przeglądu Spotkałem Pana

Zimno aż zęby dzwonią, ręce grabieją, a oddech zmienia się w obłoczek pary, ale nic nie stanie na przeszkodzie organizatorom finału XVII Raciborskiego Przeglądu Piosenki Religijnej „Spotkałem Pana”. W niedzielę na Rynku została podsumowana cała impreza o nowym plenerowo-ulicznym charakterze.
Organizatorzy z Duszpasterstwa Młodzieży nie kryją zadowolenia z nowej formuły Przeglądu. Uczestnikami przeglądu stali się nie tylko członkowie zespołów i grup teatralnych, nie tylko służba liturgiczna ołtarza niosąca słowa Ewangelii, ale i – zgodnie z oczekiwaniami organizatorów – mieszkańcy miasta. - I ci, którzy świadomie znaleźli się na przeglądowych ścieżkach, przypadkowi przechodnie, ludzie wyrwani z szału zakupów, ci którzy wracają po pracy do domu oraz ci, którzy ot tak spacerują ulicami miasta - komentują.
W niedzielnych, finałowych koncertach rockowe i folkowe utwory zaprezentowały zespoły z Raciborza: Ultima, Jordan, Horyzont, Trąby Jerycha oraz goście: ze Sławięcic 7 Trąba Baranka, klerycki zespół seminarium franciszkanów z Wrocławia Granifer i grupa z Czech Schola Skalice. Młodzi ludzie, często swoje autorskie utwory, grali i śpiewali ku uciesze dzieci i ich rodzin, a występując przed raciborską publicznością na dużej scenie, z nagłośnieniem i oświetleniem, nabierali estradowego doświadczenia. Szczególne brawa za swój występ zebrały 6-letnia Faustyna i 4-letnia Miriam najmłodsze w rodzinie Frączków, muzykujące w zespole Trąby Jerycha. Z ciepłym przyjęciem spotkała się czeska Schola Skalice, która swoim repertuarem dała dowód, że nie ma granic dla Bożej miłości. Temperaturę powietrza swoją energią podnieśli franciszkanie z Wrocławia. Jednak nagrodę publiczności, najwyższe wyróżnienie w zmaganiach konkursowych, odebrały harcerki z zespołu Horyzont, które podzieliły laur zwycięstwa z zespołem Ultima z parafii Matki Bożej. Wieczorem wszyscy wykonawcy, ich bliscy i raciborzanie bawili się z wrocławską formacją o nazwie 40i30/70, co należy odczytać: 40 synów i 30 wnuków na 70 oślętach [Księga Sędziów (12,14)].
/BaS/





























![Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768136259613638515-1484542750339419-7345768237890002575-n-.jpg)

![Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17680332571768029427dsc-4761-2-.jpg)


![Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768070192dsc-9998-.jpg)




![Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768149730dsc-0092-.jpg)
















![Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768160500gre04075-.jpg)
![Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768079776dsc-7423-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany