Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 listopada 200908:22

Pijani za kółkiem – poweekendowy raport

Pijani za kółkiem – poweekendowy raport - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Pięciu nietrzeźwych kierowców samochodów to niechlubny bilans minonego weekendu. Rekordzista, zatrzymany 28 listopada, tuż przed północą w Górkach Śląskich, miał 2,3 promila alkoholu we krwi. Trzech kolejnych zatrzymanych to efekt akcji Trzeźwość przed dyskoteką w Pogrzebieniu.

W czasie rutynowej kontroli drogowej, około godziny 23.20, policjanci z posterunku w Kuźni Raciborskiej zainteresowali się daewoo matizem, jadącym drogą w okolicy Górek Śląskich. Ich zainteresowanie okazało się słuszne, gdyż kierujący tym autem 47-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego na pewno nie powinien wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu, miał bowiem aż 2,3 promila alkoholu we krwi. 

Do kolejnych zatrzymań nietrzeźwych kierowców doszło w Pogrzebieniu, w okolicy tamtejszej dyskoteki. Patrol raciborskiej drogówki konsekwentnie wyłapywał pijanych dyskotekowiczów, którzy pomimo tego, iż pili alkohol, chcieli wracać samochodami do domu. Pierwszy delikwent wpadł w ręce policji o 2.40 nad ranem. 21-latek, właściciel volkswagena passata, miał we krwi niemal promil alkoholu. 

Do kolejnego zatrzymania doszło pół godziny później, o 3.10. 22-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego próbował odjechać mercedesem, mając we krwi 1,66 promila alkoholu. To nie koniec. O 4.15 kolejny pijany rwał się do kierowania po kielichu. Tym razem był 22-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który nie chciał zostawić swojego daewoo tico przed dyskoteką i wracać do domu taksówką lub z kolegami. Ta niefrasobliwość będzie go sporo kosztować, bo badanie alkomatem wykazało, iż miał we krwi prawie promil alkoholu. 

Ostatni z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców to mieszkaniec Opolszczyzny. Policja ujęła go, w niedzielę po południu, konkretnie o godz. 14.30 na ul. Hulczyńskiej, gdy kierował samochodem mając we krwi ponad 2 promile. 

(jola)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 czerwca 202522:22

Unia Racibórz odpaliła po przyjściu prezydenta. Cenne trzy punkty w walce o utrzymanie [FOTO]

Unia Racibórz odpaliła po przyjściu prezydenta. Cenne trzy punkty w walce o utrzymanie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotnie popołudnie, 14 czerwca, na boisku przy ul. Srebrnej rozegrano ostatnią, XXX kolejkę rozgrywek klasy okręgowej. Unia Racibórz podejmowała Ruch Stanowice. Gospodarze grali o wszystko — zwycięstwo było warunkiem koniecznym, by zachować szansę na utrzymanie. Z kolei goście, pewni ligowego bytu i z widokiem na ligowe podium, mogli podejść do meczu z większym spokojem.

(greh)
Aktualności14 czerwca 202519:13

Hattrick Markowic, ale najważniejszy puchar pojechał do Sudoła

Hattrick Markowic, ale najważniejszy puchar pojechał do Sudoła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

OSP Markowice, gospodarz dzisiejszych miejskich zawodów sportowo-pożarniczych, musiała się obejść smakiem. Puchar Prezydenta w kategorii A powędrował do Sudoła.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 czerwca 202520:56

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Część zasadnicza sezonu 2024/2025 praktycznie dobiegła końca. Pozostały jeszcze ostateczne rozstrzygnięcia odnośnie awansów z A i B klasy Podokręgu Racibórz. Pierwszą rundę drugiej części sezonu rozegrano w Podokręgu Rybnik. Sprawdź wyniki i dowiedz się, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności15 czerwca 202518:46

Mażoretki opanowały Zamek Piastowski. V Mażoretkowy Zawrót Głowy

Mażoretki opanowały Zamek Piastowski. V Mażoretkowy Zawrót Głowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu od rana królują rytm, energia i barwne stroje. Trwa piąta edycja Mażoretkowego Zawrotu Głowy, organizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło” przy wsparciu Powiatu Raciborskiego oraz we współpracy ze Związkiem Sportowym Mażoretek. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem starosty raciborskiego Grzegorza Swobody i ma charakter międzynarodowy.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Nasz Racibórz 30.05.2025
29 maja 202517:46

Nasz Racibórz 30.05.2025

Nasz Racibórz 23.05.2025
22 maja 202518:47

Nasz Racibórz 23.05.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.