Ruszyła modernizacja ulicy Długiej FOTO

W 2020 r., kiedy zakończą się warte ponad 3 mln zł prace wykonywane przez Bruki Trawiński, ulica Długa ma obrazować legendę O pięknej pasterce i księciu z Raciborza i nawiązywać do rzeki Odry. Czy rozpoczęte roboty utrudnią zakupy i co dokładnie będzie zrobione?
Poprawa bezpieczeństwa wokół głównego deptaku miasta – zagospodarowanie terenu ul. Długiej w Raciborzu - to oficjalna nazwa zadania zaplanowanego na lata 2018-2020. Przedmiotem zamówienia było wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie zagospodarowania terenu ul. Długiej w Raciborzu. Roboty budowlane obejmują branżę brukarską wraz z towarzyszącymi robotami elektrycznymi i instalacyjnymi, elementami małej architektury i zielenią dekoracyjną. Całość ma obrazować legendę O pięknej pasterce i księciu z Raciborza i nawiązywać do rzeki Odry. Powstaną dzwonki, nowe latarnie, ławki i nawierzchnia, a podwyższony poziom ulicy będzie równy na całej jej długości.
Prace rozpoczną się od przebudowy odcinka od pl. Księżnej Ofki Piastówny i do ul. Bankowej wraz z siecią oświetlenia ulicznego i obudową kapsuły czasu, drugi etap realizacji zamówienia wytyczono od Rynku do ul. Browarnej, a od ul. Bankowej do ul. Browarnej. Firma Bruki Trawiński wyceniła swoją pracę na 3 094 236,99.
Podczas niedawnego spotkania w magistracie wiceprezydent Wojciech Krzyżek zapewnił, że nie będzie konieczności wyłączenia Długiej z ruchu pieszego. - Tam, gdzie znajdują się ogródki, będzie możliwość prowadzenia działalności - obiecał. Więcej szczegółów planowanych prac podał szef przedsiębiorstwa, które przebuduje ulicę, czyli Remigiusz Trawiński. - Chcielibyśmy to realizować tak, by nie wyłączać zarówno górnej jak i dolnej części. Nie obejdzie się jednak bez utrudnień. Pierwszy odcinek, długości ok. 70 metrów zostanie wydzielony, dzięki czemu będzie można bez problemów dojść do lokali i innych prowadzonych tam działalności. Mamy taką umowę z wodociągami, że gdy my będziemy kopali i budowali, raciborski ZWiK będzie wymieniał kanalizację. Pierwszy etap mamy nadzieję zakończyć do 15 października - zapowiedział, dodając, że przejście z jednego etapu do kolejnego ma odbyć się płynnie, bez poślizgu. Jak przyznał, całą zimę i początek wiosny przeprowadzane będą prace, które mogłyby wpływać negatywnie na prowadzenie działalności gospodarczej. Utrudnienia mogą pojawić się jedynie w momencie przyłączy kanalizacyjnych przez ZWiK. - Przejścia oczywiście będą zabezpieczone i wyposażone w pomosty, które umożliwią dojście do poszczególnych lokali - zapowiedział R. Trawiński, informując, że robotnicy będą pracować w godzinach 7:00-17:00.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany