12 lutego rozpocznie się kwalifikacja wojskowa

12 lutego rozpocznie się w powiecie raciborskim kwalifikacja wojskowa, która obejmie obszar Raciborza, miasta i gminy Krzanowice i Kuźnia Raciborska, gmin Kornowac, Krzyżanowice, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik.
KWALIFIKACJA WOJSKOWA W 2018 ROKU
Rozpocznie się 30 stycznia, potrwa do 27 kwietnia i obejmie:
- mężczyzn urodzonych w 1999 roku,
- mężczyzn urodzonych w latach 1994 - 98, którzy nie zgłosili się jeszcze do kwalifikacji wojskowej,
- osoby urodzone w latach 1997 - 98, wobec których orzeczono czasową niezdolność do czynnej służby wojskowej i okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
- kobiety urodzone w latach 1994 - 1999, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, tj. kończące w tym roku szkoły medyczne, weterynaryjne, kierunki psychologiczne.
Do kwalifikacji wojskowej mogą zgłosić się osoby, które ukończyły 18 lat i chcą ochotniczo zgłosić się do służby wojskowej, jeżeli nie mają do tej pory orzeczonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Podstawa: rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 listopada 2017r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2018r. (Dz.U. z 2017r., poz. 2254).
Terminy funkcjonowania poszczególnych powiatowych komisji lekarskich (PKLek.)
PKLek. dla Miasta Rybnika: 20 luty - 23 marzec,
PKLek. dla Powiatu Rybnickiego: 5 - 23 marzec ,
PKLek. dla Powiatu Raciborskiego: 12 luty – 12 marzec,
PKLek. dla Powiatu Wodzisławskiego: 15 luty - 22 marzec,
PKLek. dla Miasta Żory: 23 marzec – 4 kwiecień,
PKLek. dla Miasta Jastrzębie-Zdrój: 12 luty – 1 marzec.
Więcej informacji TUTAJ.









![Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785052299dsc-0479-.jpg)









![Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784993854img-0029-.jpg)



![Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1740338832dsc-6247-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany